Turkcell yatırım peşinde

Turkcell CEO'su Muzaffer Akpınar, Türkiye'de bu yıl 500 milyon dolarlık altyapı yatırımı yapmayı planladıklarını bildirdi. Akpınar, '3. Geleceğin Yönetimi Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, dünyada ve Türkiye'de mobil iletişim pazarına değindi.

İSTANBUL - Turkcell CEO'su Muzaffer Akpınar, Türkiye'de bu yıl 500 milyon dolarlık altyapı yatırımı yapmayı planladıklarını bildirdi. Akpınar, '3. Geleceğin Yönetimi Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, dünyada ve Türkiye'de mobil iletişim pazarına değindi. 2004 sonu itibarıyla 23.4 milyon abone sayısına ulaşan ve toplam 4.1 milyar dolar yatırım gerçekleştiren Turkcell'in yatırımlarının süreceğini belirten Akpınar, "Türkiye'de 2005 için 500 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyoruz" dedi.
Akpınar, Turkcell'in yurtdışı yatırımlarına da değinerek, "Sadece Türkiye'de kalan şirketler Türkiye'nin tavanı kadar zıplayabilir. Daha fazla gelişmek için Türkiye dışına çıkılmalı. Hedefimiz, Türkiye dahil bölgede 220 milyon nüfusun yaşadığı coğrafyada operatörlük yapabilmek" diye konuştu.
'Vodafone'u izliyoruz'
Akpınar, "Telsim'e talip olduğu söylenen Vodafone'un gelmesi pazarı ve sizi nasıl etkiler?" sorusunu ise şöyle yanıtladı: "Vodafone önemli şirket ve birçok ülkede tecrübesi var. Türkiye'ye de geleceği söyleniyor. Yakından takip ediyoruz. Turkcell açısından Vodafone'un gelmesi fazla bir şeyi değiştirmez. Kurduğumuz oyunun, onlar olduğunda da aynı olacağını düşünüyoruz. Rekabete hazırız. Yeter ki rekabet içindekiler, yarınını gözetmeden bugününü satmasın. Vodafone'un böyle bir şeyi yapmayacağını düşünüyoruz." Akpınar, "Vodafone'un gelmesi sizi tedirgin eder mi?" sorusuna ise "Sektörde önemli değişiklik olacak. Tedirgin değiliz. Keyifle izliyoruz" yanıtını verdi.