Turkcell'de para yağacak

Turkcell'de para yağacak
Turkcell'de para yağacak
Turkcell'de bilmece çözülüyor. Turkcell'de Taliasonera ve diğer ortaklar 3,925 milyar TL temettünün dağıtım teklifi üzerinde anlaştı.

RADİKAL - Turkcell'in  ana hissedarlarından TeliaSonera  diğer hissedarlarla birlikte Turkcell'in yarın yapılacak olan genel kurul toplantısında 3.93 milyar lira tutarın temettü dağıtımının teklif edilmesi konusunda anlaştıklarını açıkladı.  İsveçli telekom şirketi TeliaSonera tarafından yayımlanan bültene göre, Turkcell'de yüzde 51 paya sahip olan

Turkcell Holding'de TeliaSonera, Çukurova ve Alfa Telecom'un payları bulunuyor. Açıklamada Turkcell Holding oylarıyla gerekli çoğunluğun sağlanabildiğine dikkat çekilerek temettü teklifinin kabul edilmesinin beklendiği ifade edildi.

Ruslar Turkcell'in hakim ortağı olmak için harekete geçti

Turkcell'de hissedarlar arasındaki anlaşmazlık nedeniyle 2011 yılından bu yana genel kurul toplantısı yapılamıyor ve temettü dağıtılamıyordu.Turkcell'de TeliaSonera'nın doğrudan ve dolaylı yoldan yüzde 37.3, Çukurova Grubu'nun yüzde 13.76, Altimo'nun ise yüzde 13.22 hissesi bulunuyor. Şirketin hisselerinin yüzde 35.88'i ise halka açık. 

Turkcell hisseleri, şirketin ana ortaklarının yarın yapılacak genel kurula 3.93 milyar lira tutarında temettü dağıtımını teklif etmek için anlaştıklarının açıklanmasının ardından ilk işlemlerde yüzde 5 primli açıldı. İsveçli telekom şirketi TeliaSonera  tarafından yayımlanan bültene göre, Turkcell'de yüzde 51 paya sahip olan Turkcell Holding'deki ortaklar temettü teklifi üzerinde anlaştı. Turkcell Holding'de TeliaSonera, Çukurova ve Alfa Telecom'un payları bulunuyor. Turkcell'de hissedarlar arasındaki anlaşmazlık nedeniyle 2011 yılından bu yana genel kurul toplantısı yapılamıyor ve 2010 yılından bu yana biriken temettü dağıtılamıyordu.  (dha)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Turkcell

  ,

  Hakim

  ,

  lira