Turkcell'den Pakistan'a SMS'li yardım kampanyası

Turkcell müşterileri Türk Kızılayı'nın Pakistan'daki selzedeler için başlattığı 'Gözyaşları Sel Olmasın' kampanyasına, 2868'e boş SMS göndererek 5 TL destek verebilecek

İSTANBUL - Türk Kızılayı ’nın düzenlediği ‘Gözyaşları Sel Olmasın Destek Çağrısı’ kapsamında tüm Turkcell kullanıcılarının SMS göndererek Pakistan’daki sel mağdurlarına yardımda bulunabilecekleri belirtildi. Turkcell’den yapılan yazılı açıklamada, Turkcell’in, Türk Kızılayı’nın Pakistan’daki sel mağdurları için başlattığı insani yardım faaliyetlerine SMS’le bağış çağrısı yaparak destek olduğu ifade edildi. 

Bir SMS’le 5 TL yardım
Pakistan’da 2 Ağustos’ta yaşanan seller sonucu pek çok insanın hayatını kaybetmesi ve kaybolması nedeniyle Türk Kızılay’ının başlattığı ‘Gözyaşları Sel Olmasın’ yardım çağrısına destek vermek isteyen tüm Turkcell abonelerinin, 2868’e boş SMS göndererek selzedelere 5 TL bağışta bulunabilecekleri kaydedilen açıklamada, bu kapsamda gönderilen SMS’ler karşılığında herhangi bir ücretlendirme yapılmayacağı duyuruldu.
Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, sel felaketinin, Türk milleti olarak yabancı olmadığımız bir durum olduğunu vurgulayarak, “Pakistan’daki selzedelerin ne kadar çaresiz olduklarını anlayabiliyoruz ve sosyal sorumluluk sahibi bir şirket olarak Pakistan’da acı çeken muhtaç insanlara destek olabilmekten mutluluk duyuyoruz. ” dedi.

‘Yaraları sarmaya çalışıyoruz’
Türk Kızılayı Genel Müdürü Ömer Taşlı da başlattıkları projeyle ilgili şunları söyledi:
“İnsani saygınlığın korunması doğrultusunda her koşulda, yerde ve zamanda muhtaç ve korunmasız insanlara yardım etmek misyonuyla hareket eden Türk Kızılayı olarak Pakistanlı selzedeler için ilk günden bu yana yardım faaliyetlerimiz devam ediyor. Yardımsever Türk halkının verdiği büyük destek ve acının dini, dili, ırkı olamayacağı bilinciyle Pakistanlı ihtiyaç sahiplerinin yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Türk Kızılayı tarafından yürütülen insani yardım operasyonlarına, müşterileriyle beraber destek veren Turkcell’e teşekkürü bir borç biliyoruz.” (Radikal)