Turkcell'e bağımsız yöneticiler atanıyor

Turkcell yönetimine kurumsal yönetimin güçlendirilmesi çerçevesinde iki bağımsız üye atanacak. Jean Louis Vinciguerra ve Malcolm Coster bağımsız yönetim kurulu üyeliğine getiriliyor.

ANKARA - Turkcell yönetimine kurumsal yönetimin güçlendirilmesi çerçevesinde iki bağımsız üye atanacak. Jean Louis Vinciguerra ve Malcolm Coster bağımsız yönetim kurulu üyeliğine getiriliyor.
Turkcell'den İMKB'ye yapılan açıklamada, şirketin kurumsal yönetim konusunda tabi olduğu ulusal ve uluslararası düzenlemeler gözönünde bulundurularak, kurumsal yönetim komitesince iki bağımsız üyenin atanacağı belirtildi. Bu çerçevede, şirket yönetim kurulu, Jean Louis Vinciguerra ve Malcolm Coster'in yönetim kuruluna bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak atanmaları için 29 Nisan'daki olağan genel kurula önerilmesine karar verdi.
Vinciguerra'nın denetim komitesi başkanlığı, Coster'in ise kurumsal yönetim komitesi başkanlığı ve denetim komitesi üyeliği görevlerini üstleneceği duyuruldu.
Şu anda Ağa Han Ekonomik Gelişme Fonu'nun direktörlüğünü yürüten Vinciguerra'nın, daha önce Orange, Wanadoo, Equant'ta (France Telecom) yönetim kurulu üyeliği ve denetleme komitesi başkanlığı görevi yaptığı belirtildi. Vinciguerra, halen Nexans'ta bağımsız yönetim kurulu üyeliği ve denetleme komitesi başkanlığı görevi yürütüyor.
Coster ise MTL Instruments Group Plc'de icra kurulu başkanlığı ve Warp Te-chnology Holdings'de başkanlık ve genel müdürlüğün yanısıra, BTG Group., The Performing Right Society ve MCPS PRS Alliance'ta icrai görevi olmayan yönetim kurulu üyeliği görevlerini üstlendi. Malcom Coster daha önce Unisys Europe'da başkanlık ve Coopers and Lybrand'ta yönetici ortak ve yönetim danışmanlığı yaptı.