Turkcell'in İran'a inancı sürüyor

Turkcell, İran GSM lisansı ihalesinin sonuçlandığına ilişkin iletilen bilginin bulunmadığını belirterek, İran piyasasına inancını sürdürdüğünü, buna şirket için...

İSTANBUL - Turkcell, İran GSM lisansı ihalesinin sonuçlandığına ilişkin iletilen bilginin bulunmadığını belirterek, İran piyasasına inancını sürdürdüğünü, buna şirket için öngörülen yüzde 49'luk payla konsorsiyumun nihai ortaklık yapısının oluşturulmasının da dahil olduğunu belirtti. Turkcell'den İMKB'ye gönderilen açıklamada, basında yer alan haberlerde, Turkcell'in de içinde bulunduğu İrancell konsorsiyumunun İran GSM lisansı sözleşmesini imzaladığı, lisansın İrancell konsorsiyumuna verildiği, 4 Eylül'e kadar şirketin payına düşen bedeli ödemesi gerektiğinin belirtildiği hatırlatıldı.
Şirketin İran'da ilgili bakanlıkla yaptığı görüşmelerde, bakanlığın lisans anlaşması üzerinde çalıştığı ve nihai lisans anlaşmasının konsorsiyum ortaklarına yakın bir zamanda sonuçlandırılmak üzere sunulacağının anlaşıldığı belirtilen açıklamada, ihalenin sonuçlandığı veya 4 Eylül'e kadar ödeme yapılması konusunda şirkete iletilen bir bilginin bulunmadığı kaydedildi. Borsaya gönderilen açıklamada, şirketin İran piyasasına inancını sürdürdüğü ve gerekli uygun koşulların sağlanması yönünde çalışmalarını yürüttüğü vurgulandı.