Türkiye 2019'da nükleer enerji üretecek

Türkiye 2019'da nükleer enerji üretecek
Türkiye 2019'da nükleer enerji üretecek
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Türkiye nükleer enerji konusunda kararlı. 2023'e 3 santral hedefinde geri adım yok" mesajı verdi.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre, Akuyu'nun ardından Karadeniz'de ikinci dört ünitelik nükleer santral için müzakereler sürerken, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, " Türkiye nükleer enerji konusunda kararlı. 2023'e 3 santral hedefinde geri adım yok" mesajı verdi. Akkuyu NGS Elektrik Üretim proje şirketinin kurulduğunu ve çalışmalara başladığını anımsatan Yıldız, "Sinop Nükleer Santral Projesi'yle ilgili olarak Japonya, Kanada, Çin ve Güney Kore ile görüşmeler devam ediyor" yorumunu yaptı. Yıldız, Türkiye'nin 2019'da nükleer enerjiyi üreteceğini vurguladı.

Türkiye'nin 2023 yılında elektrik enerjisi kurulu gücünün 110 ila 130 bin megavat arasında, tüketimin ise 500 milyar kilovatsaat olacağını söyleyen Enerji Bakanı Taner Yıldız, "Türkiye'nin 500 milyar dolar ihracata, 2 trilyon dolar milli gelire ve dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmesi için sürekli enerji üreten güç santrallerini kurması gerekir" dedi. (Sabah)

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/109787510978752

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  tek bir soru - keryil

  turkiye'deki uranyum ve plutonyum bitip de yakit ithalati basladiginda o milyortrilyordolarlik ihracat ithalat rakamlari ne olacak?

  İÇİNDE YAŞADIĞIMIZ BU DÜNYADA - pispor

  insan gibi zeki,akıllı ve o kadar da aptal bir yarattık yok.Çünkü insan o kadar aptal ki kapitalist hırsı için yaşadığı doğayı yok ediyor böyle bir yarattık yok bu dünyada insandan başka.her canlı kendi yaşam alanını kontrol ederken önlem alırken.insan yok ediyor.Nükleer santrallerin dünyada artık kesinlikle yapılmaması gerekirken insan oğlu halen kazanma üretme hırsı ile yenilerini yapmaktadır.Gözleri para hırsı bürümüş bu insanların nüklleer felaketlerin farkında bile değiller.İnsan o kadar aptal ki bir "kunduz" kadar akıllı değil kunduz kendi yaşam alanı için setler yaparken doğasınıda ve gelecek nesli içinde alanlar oluştururken şu "aptal" insan oğlu ne yapıyor.