Türkiye Google'ın 'yıldızı'

Tüm dünyada kullanıcılara 100'den fazla dilde hizmet veren, 40'ın üzerinde ülkede ofisi bulunan Google'ın, Türkiye'yi yükselen yıldızlar arasında gördüğü belirtildi.

ADANA - Tüm dünyada kullanıcılara 100'den fazla dilde hizmet veren, 40'ın üzerinde ülkede ofisi bulunan Google'ın, Türkiye'yi yükselen yıldızlar arasında gördüğü belirtildi.
İnternet sitelerine gelen trafiğin yüzde 56'sını yönlendiren Google, umut veren pazarlar arasında kabul ettiği Türkiye'de kurduğu ofisiyle Türkçe ürün portföyünü geliştirmeyi hedefliyor. Yıllardır Google ile Türkçe arama yapabilme imkânına sahip olan kullanıcıların, diğer hizmetlerden de kısa süre içinde Türkçe olarak yararlanabileceğini ifade eden Google Türkiye Ülke Müdürü Erem Karabey, "Türkiye'nin internet kullanıcı sayısının 16 milyonun üzerinde çıkması dikkate alındığında bu kitlenin ihtiyaçlarının da aynı oranda büyüdüğü gözden kaçmıyor. Türkiye, Google içinde Avrupa ve dünya ölçeğinde yükselen yıldızlar arasında gösteriliyor, gelişmiş ülkelerle rekabet ediyor" diye konuştu.