Türkiye kara nakliyeciliğinde lider

Doğuş Otomotiv Scania Krone Genel Müdürü Tolga Şenyücel, Türkiye'nin kara nakliyeciliğinde şu an Avrupa'nın en iyi ülkesi olduğunu, Türkiye'nin hem sınır ticaretiyle hem de iç taşımacılıkta geleceğin en büyük aktörlerinden biri olacağını düşündüğünü söyledi.

GAZİANTEP - Doğuş Otomotiv Scania Krone Genel Müdürü Tolga Şenyücel, Türkiye'nin kara nakliyeciliğinde şu an Avrupa'nın en iyi ülkesi olduğunu, Türkiye'nin hem sınır ticaretiyle hem de iç taşımacılıkta geleceğin en büyük aktörlerinden biri olacağını düşündüğünü söyledi.
Şenyücel, Türkiye'de taşınan malların yüzde 90'ının, Avrupa'da da malların yüzde 75'inin karayoluyla taşındığını belirtti. Türkiye'de de karayoluyla taşınan malların oranının yüzde 75'in altına düşmeyeceğini söyleyen Şenyücel, bunun Türkiye'de hem bugün hem de gelecekte parlayan sektörlerden birinin kara nakliyeciliği olduğunu gösterdiğini ifade etti.
Kara nakliyeciliğinde Türkiye'nin, Avrupa'nın en iyi ülkesi olduğunu vurgulayan Şenyücel, "32 bin adet uluslararası çekicimiz var. Bu, Avrupa'nın en büyük tır filosu demek. Bu anlamda, Türkiye'nin hem sınır ticaretinde, hem iç taşımacılıkta geleceğin en büyük aktörlerinden biri olacağını düşünüyorum" diye konuştu.