Türkiye rekoru yine Ankara'ya gidiyor

İstanbul Defterdarlığı'nın açıkladığı listenin ilk sırasında yer alan Aydın Doğan'ın 14 milyon 609 bin 549 YTL gelir vergisi ödeyeceğinin belli olması Türkiye rekortmenliğinin bu yıl da Ankara'ya gideceğini gösterdi.

ANKARA - İstanbul Defterdarlığı'nın açıkladığı listenin ilk sırasında yer alan Aydın Doğan'ın 14 milyon 609 bin 549 YTL gelir vergisi ödeyeceğinin belli olması Türkiye rekortmenliğinin bu yıl da Ankara'ya gideceğini gösterdi. 2003 gelirlerinden ödediği vergiyle Türkiye rekortmeni olan Ankara birincisi Talip Kahraman, 2004 gelirlerinden ödeyeceği 20.2 milyon YTL vergiyle yine ilk sıraya yerleşti. Bu rakam Talip Kahraman'ı büyük bir olasılıkla Türkiye rekortmeni yapacak.
Fenerbahçe stadını yaptı
İnşaat ve turizm sektöründe kendi adını taşıyan firmasıyla faaliyet gösteren Talip Kahraman geçen yıl da 41.5 trilyon liralık gelir ve 18.6 trilyon liralık gelir vergisiyle Türkiye birincisi olmuştu.
İlk kez geçen yılki rekortmenliğinin ardından şilt almak üzere kamuoyunun önüne çıkan Kahraman, 39 yıldır müteahhitlik yapıyor. 1936 Rize/İkizdere doğumlu ve beş çocuk babası olan işadamı, 1983'ten bu yana Talip Kahraman A.Ş. olarak pek çok askeri bina, hastane, enerji ve sulama barajı inşaatının yanı sıra Fenerbahçe stadyumu, Elmadağ Roket Sanayi tesislerini yaptı. 2000 yılından itibaren turizme ağırlık veren Kahraman, Antalya Belek'te 50 milyon dolarlık 1500 yataklı tesisini nisanda açacak. Kahraman, halen Antalya Konaklı'da 2 bin yataklı bir tesisin inşasını da sürdürüyor. Kahraman'ın planları arasında Ankara'da büyük bir alışveriş merkezi yapmak da var.