Türkiye'de 52 milyon kredi kartı var

Türkiye'de 52 milyon kredi kartı var
Türkiye'de 52 milyon kredi kartı var
BDDK yetkilileri, Türkiye'de kredi kartı sayısının 52 milyonu geçtiğini bildirdi.

TBMM - TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) yetkililerinin komisyon üyelerine, bankacılık sektöründeki bilişim faaliyetleri hakkında bilgi verdikleri belirtildi.

Açıklamada, BDDK yetkililerinin verdiği bilgiye dayanarak, Türkiye 'de kredi kartı sayısının 52 milyonu geçtiği kaydedildi. 2011 yılı itibariyle kredi kartlarının kullanım miktarının; işlem sayısı bakımından 2.3 milyar TL, işlem hacmi bakımından ise 294 milyar TL olduğu ifade edildi.

2011 yılında e-ticaretin rakamlarının işlem sayısı bakımından 126 milyon TL, işlem hacmi bakımından ise 22.9 milyon TL olduğu kaydedildi.

İnternet Bankacılığı aktif müşteri sayısının 9.3 milyon olduğu, 2012 yılı ilk çeyreğinde işlem sayısının 94 milyon, işlem hacminin de 321 Milyar TL olduğu belirtildi. (aa)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  TBMM

  ,

  İnternet

  ,

  BDDK

  ,

  Türkiye

  ,

  Kredi Kartı

  ,

  Kredi

  http://www.radikal.com.tr/108960210896021

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Iste butun mesele bu! - oktemlive

  Biri su haberi alip sayin basbakan'in gozune sokmali! Her kurtaj bir uluderemidir? Cooooook ucuk bir ornek bir o kadar amatorce bir entegre.. Ama sayin basbakan halka verilen her kredikarti bir cinatettir pardon! 52 milyon kredi kartinndan bahsediyoruz yani bu bir soykirimdir evet. Bu yaklasim cok daha mantikli.. Sen milletle dalga geciyorsun baskan arada bir zarf atmana ragmen senin su 50% suru potansiyelin yinede anlamiyor. Keske anan seni kurtajla aldirsaymis biz uludere icin yas tutardik ananda senin icin yas tutardi. en azindan sonraki gunler aptal dayatmaci yasalarla uyanmazdik...