'Türkiye'de günlük 1 doların altında yaşayan kişi kalmadı'

'Türkiye'de günlük 1 doların altında yaşayan kişi kalmadı'
'Türkiye'de günlük 1 doların altında yaşayan kişi kalmadı'
Bursa'da konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, yoksulluk ile ilgili çok önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Ülkemizde günlük 1 doların altında yaşayan kişi kalmadı" dedi.


Serhat TEZCAN- Faruk KAHRAMAN

BURSA - Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, Mustafakemalpaşa İlçesi'ne bağlı Ovaazatlı Beldesi'nde yapılacak belediye seçimleri öncesi çalışmalar için bugün Bursa'ya geldi. Partisinin il binasında basın toplantısı düzenleyen Nükhet Hotar, 8 yıl içersinde yaptıkları çalışmaları, bıkmadan ve usanmadan her platformda dile getirdiklerini, hedefler dahilinde politikalar geliştirip yaşama geçirdiklerini ifade etti.

"YOKSULLUKTA CİDDİ MESAFE KAT ETTİK"
Daha önce çok fazla öne çıkmıyor gibi görünen uluslararası ilişkilerin, artık çok önem kazandığına dikkat çeken Hotar, “Sağlıkta, eğitimde ciddi mesafeler kat edildi. Artık detaylar üzerinde durulmakta. Yaşlılarımız, özürlülerimiz belli seviyelere geldi. Yoksullukta ciddi mesafe kat ettik. Bundan sonra ne yapılabilir konusunda çalışıyoruz” diye konuştu.

Yoksulluğun azaltılması için ciddi çalışmalar yaptıklarını belirten Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, “ Dünya ülkelerinin bir çoğunda insanlar günlük 1 doların altında yaşarken, ülkemizde artık bu rakamda yaşayan insan kalmadı. Bu yoksullukla mücadelede çok büyük bir başarıdır. Şunu da biliyoruz ki ülkemizde yoksulluk, işsizlik sıfırlanmadı. Zaten sıfırlanma diye şık yok. Bu ancak hedeftir. Buna ne kadar yaklaşırsanız, o kadar başarılı olursunuz. Biz bu yolda çalışmalarımızı devam ettiriyoruz” dedi.Toplantının ardından Ak Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, Nükhet Hotar'a İznik çinisi işlemeli tabak hediye etti.

SEÇİM 5 ARALIK'TA
Son genel nüfus sayımında, nüfus yetersizliği nedeniyle ‘belde’ statüsünü kaybeden ve Bölge İdare Mahkemesi'ne açtığı davayı kazanan Mustafakemalpaşa'ya bağlı Ovaazatlı Beldesi'nde 5 Aralık Pazar günü yeniden belediye başkanlığı seçimi yapılacak. (dha)

bigPara.com