'Türkiye'de tatil bedava'

Turizm sektörünün kötü bir yıl geçirdiği Türkiye'de tatil, yabancılar için adeta bedavaya geliyor. Dünyanın önde gelen tur operatörlerinden Thomas Cook...

LONDRA - Turizm sektörünün kötü bir yıl geçirdiği Türkiye'de tatil, yabancılar için adeta bedavaya geliyor. Dünyanın önde gelen tur operatörlerinden Thomas Cook, turizm sektörünün, kuş gribi, Almanya'daki dünya kupası ve son olarak Ortadoğu'daki savaş rüzgârları gibi faktörlerden çok olumsuz etkilendiği Türkiye'de, yedi günlük tatilleri 82 sterlinden (240 YTL) satmaya başladı. Pazar günleri İngiltere'de yayımlanan The Observer gazetesi, Türkiye'de ucuz tatil olanaklarına dikkat çekerken, Britanyalı Tur Operatörleri Derneği Sözcüsü'nün Türkiye'deki fırsatların değerlendirmesini söyledi.
Sözcü, "En ucuz tatiller, Türkiye'de. Kuş gribi Türkiye'yi, geleneksel olarak tatil rezervasyonlarının yapıldığı şubat ayını etkiledi. Türkiye'ye çok ciddi vurdu. Bunun yüzünden rezervasyonlar yüzde 40 düştü. Eğer ucuz bir tur istiyorsanız, seçeceğiniz ülke odur" diye konuştu.