Türkiye'de yeni MAN yatırımı

MAN Ticari Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Anton Weinmann, Türkiye ekonomisinde yatırım teşviklerinin tek başına yeterli olmadığını belirterek, kurumlar vergisinin yüzde 20'ye düşürülmüş olmasının yabancı sermaye açısından son derece önemli olduğunu belirtti.

ANKARA - MAN Ticari Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Anton Weinmann, Türkiye ekonomisinde yatırım teşviklerinin tek başına yeterli olmadığını belirterek, kurumlar vergisinin yüzde 20'ye düşürülmüş olmasının yabancı sermaye açısından son derece önemli olduğunu belirtti. Weinmann, ayrıca "hükümetten daha fazla sipariş beklediklerini" söyledi.
Türkiye'de ilk defa düzenlenen ve 236 MAN üst düzey yöneticisinin bir araya geldiği 'Üst Düzey Yöneticiler Konferansı' nedeniyle Türkiye'ye gelen MAN Ticari Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Anton Weinmann bir basın toplantısı yaptı. Anton Weinmann, yüzde 30 olan mevcut kurumlar vergisi oranının son derece yüksek olduğunu belirterek, yüzde 20'ye çekilmesinin kabul edilebilir olduğunu söyledi.
Türkiye ekonomisinin son dönemlerdeki performansını olumlu karşıladıklarını belirten Weinmann, yabancı yatırım açısından yatırım teşviklerinin tek başına yeterli olmayacağını vurgulayarak, kalite standardının ve stabil bir ekonominin de önemli olduğunu belirtti.
Ortadoğu'ya kamyon ve otobüs ihracatının Türkiye üzerinden yapılacağını belirten Weinmann, Ankara'da bulunan fabrikanın imalatlarının önemli bölümlerinden biri olduğunu söyledi. Weinmann ayrıca, Türkiye'de "iki haneli milyon avroluk yatırım yapmayı planlıyoruz" dedi. Weinmann, kapasiteyi arttırmanın ve mükemmeli yakalamanın da iki temel hedef olduğunu vurguladı.