Türkiye'den iki yönetici daha merkez ofislere atandı

Türkiye'den iki yönetici daha merkez ofislere atandı
Türkiye'den iki yönetici daha merkez ofislere atandı

Bahadır Akar, ODTÜ Biyoloji mezunu (solda). Erkut Göktan, İTÜ Elektronik mezunu.

Bilişim ve ilaç sektöründen iki başarılı Türk yönetici, EMC'den Erkut Göktan, Bayer'den Bahadır Akar EMC ve Bayer'de uluslararası görevlere getirildi

İSTANBUL - Bilgi yönetimi ve depolama alanında dünya lideri olan EMC’nin Türkiye ofisinin deneyimli ismi Erkut Göktan, EMC Computer Systems içinde uluslararası bir göreve getirildi. Bayer’in reçeteli ilaç birimi Bayer Schering Pharma’nın Türkiye organizasyonunda Grup Ürün Müdürü olarak görev yapan Bahadır Akar da, bundan böyle şirketin Almanya’daki biriminde pazarlama müdürü olarak görev yapacak.

10 yıldır EMC’de
1999 yılından bu yana EMC Türkiye’de çeşitli konumlarda hizmet veren Erkut Göktan, bilişim sektöründeki çalışmalarına bundan böyle EMC Computer Systems Türkiye-Mısır-Libya Teknoloji Çözümleri Müdürü olarak devam edecek. Profesyonel kariyerine 1995 yılında Alcatel Telecom Paris merkezinde başlayan, Erkut Göktan, sonrasında aplikasyon geliştirme danışmanı olarak gorev yaptığı NCR’ın ardından, Aralık 1999’da EMC Türkiye ekibine  katılmıştı. Göktan EMC Türkiye’de sırası ile; Teknik Danışman, Satış Öncesi Müdür ve EMC Türkiye Teknoloji Çözümleri Müdürü görevlerinde bulundu.
1990 yılı İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği mezunu ve 1993 Viyana Teknik Üniversitesi Telekomünikasyon Mühendisliği yüksek lisans programını tamamlayan Erkut Göktan, sektörün alanında en deneyimli isimlerinden.
EMC Corporation her boyutta işletmenin rekabet etme şekillerini değiştirme ve mevcut verilerinden değer yaratmalarına olanak sağlamalarına yönelik veri altyapısı teknolojisi ve çözümleri geliştiren ve sunan dünyanın lider IT firmaları arasında yer almaktadır.  EMC, sağladığı ürün, hizmet ve çözümleriyle veri depolama ve yönetimi alanında öncüdür.
EMC; sunduğu veri depolama ve yönetimi sistemleri ile kuruluşların bilgilerini daha iyi ve daha düşük maliyetlerle yönetmelerini, korumalarını ve paylaşabilmelerini sağlamakla birlikte bilginin yaşam sürecinden maksimum değeri almalarına imkan yaratmaktadır. EMC ile ilgili detaylı bilgiye www.emc.com.tr adresinden ulaşılabilir

Pazarlama müdürü oldu
Bayer’in reçeteli ilaç birimi Bayer Schering Pharma’nın Türkiye organizasyonunda Grup Ürün Müdürü olarak görev yapan Bahadır Akar, şirketin Almanya’daki Diagnostik Görüntüleme Küresel İş Birimi’ne Pazarlama Müdürü olarak atandı.
Akar, yeni görevi kapsamında Bayer Schering Pharma’nın çeşitli markalarının küresel stratejik pazarlamasını yürütecek. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) Biyoloji ve Biyoteknoloji eğitimi alan Bahadır Akar’ın West Virginia Universitesi’nden İşletme alanında yüksek lisans derecesi bulunuyor. 

4 yıldır Bayer’de
Kariyerine yine bir başka ilaç şirketinde başlayan Akar’ın ilk işi Knoll AG/Abbott Laboratories’de satış ve pazarlama birimlerinde görev yapmak olmuştu.  Akar, 2005 yılından bu yana Bayer Schering Pharma Türkiye bünyesinde yer alıyor. (Radikal)