'Türkiye'den özür dilemedik'

'Türkiye'den özür dilemedik'
'Türkiye'den özür dilemedik'
Standard & Poor's'un Türkiye Bölge Müdürü Zeynep Holmes, Türkiye'nin kredi notu görünümü raporunda hata yapılmadığını ve özür dilemediklerini açıkladı.

Kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's'un (S&P), Türkiye 'nin not görünümünü düşürmesi sonrasında tartışmalar devam ediyor. Son açıklama S&P'den geldi. S&P'nin Türkiye Bölge Müdürü Zeynep Holmes, kurumun Türkiye'nin kredi notu görünümüne ilişkin yaptığı değişiklik sonrası hata yaptığı ve özür dilediği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı. S&P'nin 1 Mayıs tarihinde Türkiye'nin kredi notu görünümünü pozitiften durağana çevirmesinin ardından hükümet cephesinden sert tepki gelirken, medyaya da S&P'nin konuyla ilgili hata yaptığı ve özür dilediğine ilişkin haberler yansımıştı.

S&P Türkiye Bölge Müdürü Holmes yaptığı yazılı açıklamada, "Öncelikle analistlerin tecrübesizliğinin kabul edilip özür dilendiğine dair Standard & Poor’s yönetimine atfedilen iddialar gerçeği yansıtmamaktadır" dedi. Açıklama şöyle devam etti: "Standard & Poor's bu açıklamaları ve 1 Mayıs 2012 tarihinde yayınlanan Türkiye Kredi Notu Görünümü Değişikliği'ne ilişkin raporda kullanılan verilerin doğruluğunu sorgulayan açıklamaları kesinlikle reddetmektedir. Raporun hazırlanmasında hata yapılmamıştır ve rapor o gün geçerli güncel verilere dayanarak hazırlanmıştır.

Türkiye'de veya Türkiye dışında görev yapan hiçbir Standard & Poor's yöneticisi ve çalışanı özür dilememiştir. Raporun hazırlanmasından açıklanmasına kadar geçen süreçte Standard & Poor's tüm süreçleri usullere uygun olarak yürütmüştür ve bütün yükümlülüklerini yerine getirmiştir. Bu yükümlülükler çerçevesinde rapor yayımlanmadan 12 saat önce ilgili yetkililere gönderilmiş ve yine ilgili yetkililere verilerin ve diğer detayların doğruluğunun kontrol edilebilmesi için raporu inceleyebilme imkânı tanınmıştır." (AA)

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/1087545108754510

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  tez kellesi uçurula:) - Burak1978

  S&P Türkiye Bölge Müdürü Holmes ara sıra bal-kaymak sürdüğü için şirketi Başbakana, bağışıklık yapmıştır aynı şeyi beklemişdir.Elinden gelse size bu fikirleriniz için biber gazı,jop tedavisi yyaparlardı ama dua edin ki söylenerek kurtulmuşsunuz elinden:)

  yaramaz S&P :)) - Filiz Balcı Ulusoy

  Bu S&P var yaaa, hep CHP nin arka bahçesi !:) Hem de Ergenekoncu !:) 28 Şubat'ta da parmakları var !:) Statükocu canım bunlar !:)

  Sizi tanımayoor..:) - papirus0606

  Arada bir Tek parmak bal çalıyorsunuz hükümetin ağzına ,sonrada canınız sıkılınca tepetaklak ediyorsunuz..:D İyide padişah hazretleri sizi tanımayoor..:)

  Medyam - Sinan Devrim

  Yeşil kuşak yandaş medyamın acele servise koyduğu asparagas destek haberi bu kadar çabuk yalanlanır mı yahu.Şimdi Sultan alayını Suriye sınırına dizerse haksız mı.

  ... - cafertopuz

  kendi kurumların gibi sandın di mi... höt diyince el pençe divan eğilcekler önünde hatta "dilimiz sürçmüş" diyecekler sandın di mi..

  dilin kemiği niye yok! - kebikeç

  işte, insanlar meramlarını anlatmak istiyorlar da anlatmak işlerine gelmiyor olsun diye diye yok. şöyle oluyor: "türkiye'nin notunun değiştirilebilirliğine ilşikin kanılarımızın stantart sapmalar göz önüne alınamadığında, tam da değiştirilir gibi mi olacağını yoksa olamayacağını mı kestirmenin kurumsal olanaksızlığı hesaba katıldığında özür dilemnin tam da farkındalık ve kargaşalık yaratmaycağı aritmatik tablolardaki durağan görünümün hareketli tablolarından anlaşılacağından....

  Bu İktidar Yokmu... - turkdanis

  Adamlar diyor bakın biz Türkiye den özür dilemedik, şimdi özür dilediler diyen iktidar çıksın da cevap versin bakalım..Bu İktidar mezardakilerin üstünden bile siyaset yaptı, geçmişim bunların üstünden yapmasını çok görmüyorum.DİNCİLER YAAA ..