Türkiye'nin iki büyük gücü kadınlar ve genç girişimciler

Türkiye'nin iki büyük gücü kadınlar ve genç girişimciler
Türkiye'nin iki büyük gücü kadınlar ve genç girişimciler
Doğan TV Holding YK Başkanı Doğan Yalçındağ, Anadolu'dan gelecek fikirlerin yarınlar için öncü rol oynayacağını söyledi.
Haber: DİLEK KÖSEDAĞI / Arşivi

MALATYA - Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ “Bundan sonra Türkiye ’nin iki büyük gücü var, girişimci kadınlar ve gençlerimiz” dedi. Arzuhan Doğan Yalçındağ CNN Türk Televizyonu’nun Anadolu’da Yarın Toplantıları kapsamında Malatya’da gerçekleştirilen etkinliğin açılış panelinde yaptığı konuşmada “Bir ülke sahip olduğu yarınlar kadar zengindir” diye konuştu. Daha güzel yarınların oluşması için ülkenin dört bir yanında yayılan fikir tartışmalarının gerçekleşmesi düşüncesi ile yola çıktıklarını belirten Doğan Yalçındağ, “Amacımız ülke inancı ve sürdürülebilir bir gelecek için topluma karşı sorumluluk bilincini geliştirmektir” ifadelerini kullandı.


Bir mucize gerçekleşti
Türkiye’nin bir mucize gerçekleştirdiğini söyleyen Arzuhan Doğan Yalçındağ ”Türkiye nüfusunun yüzde 50’si 30 yaşın altında, bu genç nüfusa çok güveniyoruz” dedi. Türkiye’nin yarınını düşünürken, Anadolu’nun önemli olduğunun altını çizen Arzuhan Doğan Yalçındağ, “Anadolu’dan gelecek fikirler bizim yarınlarımızı şekillendirmede öncü rol oynayacak diye düşünüyoruz” diye konuştu.
Açılış paneli öncesi ise
Arzuhan Doğan Yalçındağ ve beraberindeki heyet Malatya Ticaret ve Sanayi Odası kadın girişimcileri ile bir araya geldi. Arzuhan Doğan Yalçındağ kadın girişimcilere yönelik yaptığı konuşmada ise şunları söyledi: “Türkiye’de 70-80 yıl öncesine gidersek neredeydik ve şimdi neredeyiz? Bütün bunlara bakınca bugün Türkiye’nin kat ettiği yol ve geldiği noktaya bakınca bir mucize gerçekleştirdi gibi geliyor bana. Bunu nasıl gerçekleştirdi Türkiye? Yani çok olağanüstü bir yerde olmamasına rağmen nüfus açısından, kaynak açısından nasıl gerçekleştirdi? Bence bunu girişimci ruhuyla, iş insanlarıyla gerçekleştirdi. İnanan, genlerinde girişimcilik ruhu olan, pozitif düşünen, yaratıcı iş insanları ile Türkiye bunu gerçekleştirdi. Onun için Türkiye’ye inanıyorum, Türkiye’nin bundan sonraki yıllarında daha da gelişerek gideceğine inanıyorum. Bundan sonra biz kadınlara çok iş düşecek diye düşünüyorum. Başka hiç kimseden bir yardım beklemeden iş dünyasında en iyisini yaparız. Bundan sonra Türkiye’nin iki büyük gücü var, girişimci kadınlar ve gençlerimiz.”

Türkİye’ye İnanıyorum
Arzuhan Doğan Yalçındağ, “Türkiye’nin bundan sonraki yıllarında daha da gelişerek gideceğine inanıyorum. Bundan sonra biz kadınlara çok iş düşecek diye düşünüyorum. Başka hiç kimseden bir yardım beklemeden iş dünyasında en iyisini yaparız” dedi.

bigPara.com