Türkiye'nin potansiyeli müthiş

Belçika'nın yüksek tirajlı gazetelerinden Le Soir, yabancı yatırımcıların gözünün Türkiye'nin müthiş potansiyelinde olduğunu yazdı. Gazete, Dışbank'ı alan Fortis'in Genel Müdürü Jean-Paul Votron ile kurumun uzmanlarının görüşlerini yansıttı.

BRÜKSEL - Belçika'nın yüksek tirajlı gazetelerinden Le Soir, yabancı yatırımcıların gözünün Türkiye'nin müthiş potansiyelinde olduğunu yazdı. Gazete, Dışbank'ı alan Fortis'in Genel Müdürü Jean-Paul Votron ile kurumun uzmanlarının görüşlerini yansıttı.
Gazete, Votron'un "Türkiye'ye çok büyük bir dinamizm görerek geldik. Nüfusu, büyüyen ve gelişen orta sınıfı, sağlam bir KOBİ pazarını gördük. Bu ülkede uzun vadeli olarak kalacağız" sözlerine yer verdi.
Fortis'in Türkiye'de yatırım yapan ve gelişen tek yabancı banka olmadığını, belirten gazete, "Tüm yabancı sermaye yatırımcılarının gözü Türkiye'nin müthiş potansiyelinde" dedi. Le Soir, 70 milyon nüfuslu ülkede 30 milyon kredi kartı kullanıldığını, özel tüketimin yılda 200 milyar avroyu bulduğunu, ipotek ve sigorta pazarının süratle geliştiğini anlattı. Fortis uzmanlarından Marie-Victoire de Groote YTL'nin değer kaybının tehlikeli değil, aksine yararlı olduğu görüşünü ileri sürdü.