Türkiye'nin vergi rekortmenleri Koç ailesinden

Türkiye'nin vergi rekortmenleri Koç ailesinden
Türkiye'nin vergi rekortmenleri Koç ailesinden

Semahat Arsel, Vehbi Koç'un kızı ve Koç Holding Yönetim Kurulu üyesi

Türkiye Gelir İdaresi Başkanlığı 2011 yılının gelir vergisi rekortmenlerini açıkladı

Türkiye 'nin 2011 yılı vergi rekortmeni, 33 milyon 622 bin 742 lira vergi tahakkuk ettirilen Semahat Sevim Arsel oldu. Gelir Vergisi Rekortmenleri listesinin 2. sırasında 33 milyon 570 bin 709 lira vergi tahakkuk ettirilen Rahmi Koç bulunuyor. 25 milyon 185 bin 992 lira vergi tahakkuk ettirilen Suna Kıraç ise üçüncü sırada yer alıyor.(aa)

SEMAHAT SEVİM ARSEL KİMDİR?
Semahat Arsel (d. 1928 - Ankara ), Vehbi Koç'un kızı ve Koç Holding Yönetim Kurulu üyesidir. Semahat Arsel, Vehbi Koç ve Sadberk Hanım'ın en büyük çocuğudur. Amerikan Kız Koleji'nden mezun olmuştur. 1956 yılında Dr. Nusret Arsel ile evlenmiştir. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Semahat Arsel, 1964 - 1972 yılları arasında yılında Koç Holding yönetim kurulu üyesi ve Vehbi Koç Vakfı yönetim kurulu üyesi olarak çalıştı. Daha sonraki yıllarda TURYAT ve SANERC (Semahat Arsel Nursing Educational & Research Center)'in başkanlığını yaptı. Bu görevlerini halen sürdürmekte olan Arsel, aynı zamanda Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Florance Nightingale Vakfı ikinci Başkanı ve Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu kurucusudur. Kuruluşunda Amerikan Hastanesi bünyesinde yer alan SANERC, 2004 tarihinde Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu’na bağlanmıştır.[1]
Semahat Arsel ayrıca TEGV in de kurucu üyelerindendir.(vikipedi)

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/108621710862171

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sadece vergi değil Türk Eğitimi'ne yıllardır yaptıkları katkıları da unutmamak lazım.. - drhakanabi

  Bu konuda ''Meslek Lisesi Memleket Meselesi'' sloganı ile yürüttükleri proje kapsamında binlerce gencimize verdikleri eğitim bursunu bizzat bazı bölge milletvekillerini arayarak öğrendim.Lakin böyle kapsamlı ve ülkemizin çıkışını ivmelendirecek ve lise-üniversite-sanayi köprüsünü kuracak olan konu hakkında devrin bayan milli eğitim bakanının takındığı tutum insanların şevkini kırmıştır.Umarım şimdiki Bakanımız bu konuyada 444 sistemi kadar titizlikle eğilir. Bu arada rahmetli Barış MANÇO'nun G.Amerika ülkelerinden Uruguay ya da Paraguay neyse ikisinden birisiydi yaptığı gezide futboldaki başarılarını hangi sisteme göre yakaladıklarını sorunca muhattap spor adamı '' biz çok eskiden beri her milli maça 3-5-2 dizilişi ile çıkar ve genellikle de kazanırız '' deyince Rahmetli büyük Üstad ''Demekki işin sırrı dizilimde değil adam gibi top oynamakta'' demişti nur içinde yatsın...