Türkiye'ye BSH yatırımı

Beyaz eşya üreticisi BSH Ev Aletleri İcra Kurulu Başkanı Norbert Klein, "BSH'nin 2006 yılındaki global yatırım hedefi 400 milyon avro...

İSTANBUL - Beyaz eşya üreticisi BSH Ev Aletleri İcra Kurulu Başkanı Norbert Klein, "BSH'nin 2006 yılındaki global yatırım hedefi 400 milyon avro ve bu yatırımın büyük bir bölümü Türkiye'ye yönelik olacak" dedi.
Norbert Klein, 1992 yılından bu yana Türkiye'ye yaptıkları yarım milyar avro yatırımla, ülkenin yabancı yatırımlı en büyük beyaz eşya şirketi olduklarını belirterek 2005'te 63 milyon avro yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi.
Her yıl artarak devam eden yatırımlarının 2006'da da aynı hızla devam edeceğini ifade eden Klein şöyle konuştu: "2006 yılındaki en önemli yatırımımız yeni bulaşık makinesi fabrikası. Halen çamaşır makinesi, buzdolabı ve fırın ürettiğimiz BSH Çerkezköy fabrikalarının yanına bulaşık makinesi fabrikasını da ekliyoruz."
BSH'nin en büyük üretim merkezinin ve yatırımlarının büyük bölümünün Türkiye'de bulunduğuna işaret eden Klein, 2006'daki en önemli yatırım olan yeni bulaşık makinesi fabrikasıyla da, dört ürünün birden üretildiği dünyadaki tek BSH tesisine sahip olacaklarını kaydetti. Klein, "BSH'nin 2006'daki global yatırım hedefi 400 milyon avro ve bu yatırımın büyük bir bölümü Türkiye'ye yönelik olacak" diye konuştu. Klein, toplu konut projelerinin beyaz eşya sektöründeki büyümenin itici gücü olacağını da sözlerine ekledi.