Türkler Trump Towers'a ilgi gösterdi yüzde 45'i satışa çıkmadan alındı

Türkler Trump Towers'a ilgi gösterdi yüzde 45'i satışa çıkmadan alındı
Türkler Trump Towers'a ilgi gösterdi yüzde 45'i satışa çıkmadan alındı

D-Yapı Genel Müdürü İlder Tokcan ve Trump Organizasyon İş Geliştirme ve Stratejik Yatırımlar Başkan Yardımcısı Ivanka Trump, Trump Towers?ı tanıttı. FOTOĞRAF: UGUR CAN / DHA

Fiyatı 500 bin dolarla 5.5 milyon dolar arasında değişen Trump Towers'daki dairelerin yüzde 45'i ön satışta alındı. Trump Stratejik Yatırımlar Başkan Yardımcısı Ivanka Trump, 'Bu Türkiye'ye özgü bir durum. Yatırım için doğru karar vermişiz' dedi

İSTANBUL - New York, Chicago ve Las Vegas’tan sonra inşaa edilen Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk Trump markalı projesi Trump Towers İstanbul-Şişli’nin resmi olarak satışına dün başlandı.
Ancak ön satış döneminde fiyatı 500 bin dolarla 5.5 milyon dolar arasında değişen dairelerin yaklaşık yüzde 45’i satıldı. Bu satış rakamının Avrupa’daki ilk projelerinde Türkiye’yi seçmelerinin ne kadar doğru olduğunu gösterdiğini belirten Trump Organizasyon İş Geliştirme ve Stratejik Yatırımlar Başkan Yardımcısı Ivanka Trump, “Bu çok karşılaştığımız bir şey değil. Türkiye’ye özgü bir durum. Bundan da gurur duyuyorum. ABD’de genelde resmi olarak satışa başlandıktan sonra daireler alınır” dedi. Türkiye’de daire alanların büyük bir kısmının ABD’de bu markayı tanıyanlar olduğunu ifade eden Trump, “Hatta tanıştığım ev sahiplerimizin içinde hâlâ ABD’deki Trump’larda oturanlar da bulunuyor. Bir tane de Türkiye’den almışlar. Ben de buradan bir ev aldım” diye konuştu. 

‘Hayal gerçek oldu’
2007 yılında ön satışa başladıkları zaman Trump Towers’tan ev alanların aslında bir hayal satın aldıklarını belirten Ivanka Trump şöyle devam etti:
“İki yıl sonra bu hayalin gerçeğe döndüğünü, lüksün ve Trump kalitesinin birleştiğini görüyorlar. Genel olarak markamızın olduğu yerlerde sadece bir bina sunmayız bir yaşam biçimi sunarız. Evleri ve ticari alanlarıyla bir marka deneyimi yaşatırız. Türkiye’de de bu kaliteyi yaşatmak için Trump Card çıkardık. Trump Card’la hem ev sahiplerimiz hem de Trump Otel’lerinde kalan müşterilerimiz özel haklara sahip olacak. Ayrıca tasarımını benim yaptığım mücevherleri de özel fiyatlarla alabilecekler.”
Trump Towers İstanbul-Şişli’de lüks ve stili bir arada sunduklarını ifade eden Ivanka Trump, “İstanbul’da son derece sofistike ve lüks anlayışı gelişmiş bir kitle bulunuyor. Biz genelde Trump Towers’ları müşterilerimizden gelen istekleri dikkate alarak inşaa ederiz. Türkiye’de bu talep doğrultusunda seçildi” diye konuştu.    

Yeni Trump’lar yolda
Geçen yıldan itibaren dünyadaki ekonomik ortamın değiştiğini, ancak pazar koşullarının Trump markasını daha ileri götürmek için mükemmel bir ortam yarattığını ifade eden Ivanka Trump, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Pazar derinliği bilinciyle en prestijli yerler için çok avantajlı anlaşmalar yapma imkânına sahibiz. Önümüzdeki günlerde markamızı Asya, Avrupa, Güney Amerika ve Ortadoğu’ya taşıyarak istikrarlı bir şekilde büyümeye devam edeceğiz. Türkiye, Avrupa’nın ilk Trump markalı projesini gerçekleştirmek için mükemmel bir ülke. Burada çarpıcı dizaynından sıra dışı hizmetlerine kadar her ayrıntısıyla Trump markasını ve ayrıcalıklarını anlayan, takdir eden ve ince zevklere sahip sofistike bir kitleye hitap etmekten mutluluk duyuyoruz Projenin rezidans bölümüyle elde ettiğimiz başarıyı ofis ve alışveriş alanları için de yakalayacağımıza inanıyoruz.”

Yaşam 2011’de başlıyor
Projenin yatırımcısı D-Yapı Genel Müdür İlder Tokcan ise, “Satışının yüzde 45’ini tamamladığımız rezidans dairelerimizi 2011 yılının ilk çeyreğinde ev sahiplerine teslim etmeyi hedefliyoruz. Lounge’da kurulacak özel bir tasarım ofisiyle isteyen ev sahiplerimiz tüm hareketli mobilyalardan perdelerine hatta aksesuvarlarına kadar kendi seçimlerini yapabilecek” diye konuştu. İlder Tokcan, 55 aya kadar özel ödeme koşullarıyla piyasada var olan yatırım imkânlarına alternatif yaratmayı ve Trump Towers İstanbul- Şişli’de rezidans alarak kişilerin yatırım yapma imkânını kolaylaştırmayı hedeflediklerini açıkladı. 

202 daire var
Projede 110 metrekare ile 650 metrekare arasında değişen büyüklüklerde Boğaz, Tarihi Yarımada ve İstanbul’un kalbi Belgrad Ormanları manzarasına hâkim 202 rezidans dairesi yer alıyor. Daireler, farklı yaşam ihtiyaçlarına ve zevklerine hitap edebilecek şekilde üç farklı tarzda iç mimari tasarım seçenekleriyle tasarlandı.
Yaşamla ilgili beklentileri yükselten bir proje sloganıyla tüm Türkiye’de tanıtımı sürdürülen Trump Towers İstanbul- Şişli projesinde ev sahipleri için birçok ayrıcalık bulunuyor. ‘Hiçbir şey imkânsız değildir’ anlayışıya sunulan Beyaz Eldiven Konsiyerj Hizmeti kapsamında daire sahiplerinin her ihtiyacı anında karşılanıyor.
Aylar önce tüm biletleri tükenmiş bir gösteriye davetiye bulmak, bir müzeyi ziyaret saatleri dışında açtırmak, 10 günlük rezervasyon listesi dolu olan bir gece kulübü ya da restorana yer ayırtmak gibi ilk etapta imkânsız denilebilecek pek çok istek, Beyaz Ediven Konsepti sayesinde yedi gün 24 saat boyunca anında gerçek olabiliyor.
Öte yandan her kata özel şarap kavı ayrıcalığı, Türkiye’de ilk kez İstanbul’un yeni sembolü Trump Towers İstanbul- Şişli’de yer alıyor. Her kat sahibi için özel olarak tasarlanan 16 bin 800 şişe kapasiteli şartlandırılmış ortamda şarap kavı sayesinde Trump Residence Tower’da yaşayan herkes, her özel an için konsepte uygun şarabı kendi özel kavından seçme lüksüne sahip olabilecek.
Bu arada Trump Towers İstanbul- Şişli rezidans dairelerinin yanı sıra ofisleriyle de fark yaratıyor.  Trump Towers İstanbul’un ofisleri, vaktinin çoğunu işyerinde geçiren ve burada ekonominin geleceğini belirleyecek kararlara imza atan profesyonellerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı. VIP ulaşım servisinden, catering hizmetli toplantı salonlarına kadar fonksiyonel bir çalışma ortamı sağlamaya yönelik her tür hizmet ve özel alan, Trump Executive Office Tower’da kullanıcılara sunuluyor. (Radikal)

‘Yeşil’le ortak değiliz’
Geçtiğim günlerde Yeşil İnşaat, ikinci Trump Towers’ı Levent’e yapacağını duyurmuştu. Bu konuya açıklık getiren Trump Towers İstanbul-Şişli’yi inşaa eden D-Yapı’nın genel müdürü İlder Tokcan, “D Yapı Doğan Grubu’nun bir şirketi. Piyasada konuşulduğu gibi Yeşil İnşaat’la Trump Towers İstanbul-Şişli konusunda bir ortaklığımız yok. Ortaklık söylentileri tamamen yalan. Bunun nereden çıktığını bilmiyorum. Yani Yeşil İnşaat’la arkadaşlık dışında hiç bir ilişkimiz yok” diye konuştu.
Geçmişte Taş Yapı ile bir ortaklıkları olduğunu ifade eden İlder Tokcan, “Ekonomik şartlar nedeniyle ortaklığımızı bitirdik. Fakat Taş Yapı ile aramızda hiç bir kırgınlık olmadı” dedi.
Bu arada Ivanka Trump, Doğan ailesine ve grubuna övgüler yağdırarak, “Bizim en iyi ortağımız” açıklamasında bulundu.

Ev sahipleri buluştu
Trump Towers İstanbul-Şişli projesinin lounge ve örnek dairelerinin açılışına katılmak üzere İstanbul’a gelen Trump Organizasyon’un İş Geliştirme ve Stratejik Yatırımlar Başkan Yardımcısı Ivanka Trump, daire sahipleriyle tanışmak için düzenlenen kokteyle katıldı. Geceye TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Doğan Gazetecilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hanzade Doğan Boyner, eşi Osman Boyner, Trump Towers İstanbul’dan sekiz daire alan Palmali Şirketler Grubu’nun Başkanı Azeri işadamı Mubariz Mansimov, Palmali Şirketler Grubu’ndan Alaattin Aykaç ve çok sayıda işadamı katıldı.