Türksat'taki TMSF haczi durduruldu

Ankara Bölge İdare Mahkemesi, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF), Erol Aksoy'a ait Kablonet ve İnteraktif şirketlerine koyduğu haczi durdurdu. Mahkeme, daha önce yapılan haciz sonucu el konulan malların da Türksat'a iade edilmesine karar verdi.

ANKARA - Ankara Bölge İdare Mahkemesi, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF), Erol Aksoy'a ait Kablonet ve İnteraktif şirketlerine koyduğu haczi durdurdu. Mahkeme, daha önce yapılan haciz sonucu el konulan malların da Türksat'a iade edilmesine karar verdi.
Türksat Genel Müdürü Osman Dur, bu kararla birlikte dijital yayına geçmelerinin önünde engel kalmadığını söyledi. Dur, yılbaşına kadar altyapısı hazır olan, İstanbul, Ankara, Adana, Konya ve Tekirdağ'da dijital yayının başlayacağını açıkladı. Böylece 300 kanala çıkacak Kablo TV üzerinden, telefon, internet, faks, video konferans gibi hizmetler interaktif bir şekilde verilebilecek.
TMSF, işadamı Erol Aksoy'a ait Kablonet ve İnteraktif şirketlerine el koyduktan sonra, bu iki şirketin Türksat'la olan sözleşmelerini tek taraflı feshetmişti. Bunun üzerine Türksat bu şirketlerin altyapı kullanım haklarını geri almak istemiş ancak TMSF karşı çıkmıştı. Bu gelişmelerin ardından konu mahkemeye intikal etmişti.