TÜRMOB: Fişlere dikkat!

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Başkanı Mehmet Timur, 2006 yılı Ocak ayında vergi iade bildiriminde bulunacak emeklileri uyararak...

ANKARA - Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Başkanı Mehmet Timur, 2006 yılı Ocak ayında vergi iade bildiriminde bulunacak emeklileri uyararak, "İade kapsamına girmeyen harcamaları bildirenler, 3 kat cezayla karşı karşıya kalacaklar" dedi.
Timur, sosyal güvenlik kurumlarından emekli olanlar veya bu kurumlardan dul, yetim aylığı alanların, 1 Ocak 2005-31 Aralık 2005 tarihinde yaptıkları harcamalar için düzenleyecekleri vergi iade bildirimlerini, 31 Ocak'a kadar aylıklarını aldıkları banka şubelerine vermeleri gerektiğini ifade etti. Timur, vergi iadesine esas alınacak harcama tutarının, mal ve hizmet alımının gerçekleştiği 2005'teki 12 aylık emekli maaşının toplamını aşamayacağını, iade oranının da yapılan toplam harcamanın yüzde 5'i olduğunu aktardı.