TÜSİAD, AB'de üç koldan atakta

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Türkiye'nin Avrupa Birliği'yle (AB) müzakerelere başlamasının yıldönümünü, 3-5 Ekim 2006 tarihleri arasında Avrupa'da düzenleyeceği 'Türkiye haftası' etkinlikleriyle kutlayacak.

İSTANBUL - Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Türkiye'nin Avrupa Birliği'yle (AB) müzakerelere başlamasının yıldönümünü, 3-5 Ekim 2006 tarihleri arasında Avrupa'da düzenleyeceği 'Türkiye haftası' etkinlikleriyle kutlayacak. TÜSİAD, derneğin Türkiye'nin AB'ye üyelik süreci açısından önemli etkiye sahip Fransa, Almanya ve Belçika kamuoylarındaki mevcut önyargıları kırmak ve Türkiye'yi en doğru şekilde tanıtmak amacıyla yürüttüğü iletişim faaliyetleri kapsamında, 3-5 Ekim 2006 tarihleri arasında sırasıyla Brüksel, Paris ve Berlin'de "Türkiye Haftası etkinliği gerçekleştireceğini açıkladı.
Türkiye Haftası'nın, 3 Ekim Salı günü Brüksel'de TÜSİAD Yönetim Başkanı Ömer Sabancı ile Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in katılımıyla düzenlenecek basın toplantısıyla başlayacağı kaydedildi. Brüksel'deki etkinliklerin, Avrupa Politikaları Merkezi'yle birlikte, eski İngiltere Dışişleri Bakanı ve İngiltere Avam Kamarası Başkanı Jack Straw, Avrupa Parlamentosu Milletvekili ve Avrupa Parlamentosu Türkiye Karma Komitesi Eş Başkanı Joost Lagendijk gibi isimlerin de konuşmacı olarak yer alacağı 'Avrupa'nın Küresel Güçlükleri ve Türkiye' başlıklı konferans ile devam edeceği belirtildi.