TÜSİAD Başkanı Symes: Reform beklemeye tahammülümüz kalmamıştır

TÜSİAD Başkanı Symes: Reform beklemeye tahammülümüz kalmamıştır
TÜSİAD Başkanı Symes: Reform beklemeye tahammülümüz kalmamıştır
TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, "7 Haziran seçimlerinin hemen ardından da liderlerimize ve kamuoyuna bir reform listemiz olduğunu ve çok acil olduğunu hatırlatmıştık. Bugünün Türkiyesinde ve bugünkü küresel koşullarda bu reform listesinde yer alanlar için artık beklemeye tahammülümüz kalmamıştır" dedi.

İSTANBUL – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ,  TÜSİAD'ın “1 Kasım 2015 Seçimleri Öncesi Siyasi Parti Liderleri ile Buluşma Toplantısı"na katıldı. Intercontinental Otel'de düzenlenen toplantıya, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra, TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç, Boyner Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve eski TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner , Doğan TV Yönetim Kurulu Başkanı ve eski TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, CHP Genel Başkan Yardımcıları Selin Sayek Böke ve Faik Öztrak, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın ve çok sayıda iş adamı katıldı.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes toplantının açılış konuşmasını yaptı.

Symes konuşmasında, "Vatandaşlarımızın can güvenliğinin ve huzurun tam olarak sağlanması yönünde gerekli tüm tedbirlerin gözden geçirilmesi, olayın suçlularının bir an önce ortaya çıkarılması kamu vicdanı açısından hayati derecede önemli. Hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımızın aileleri, ne ve sevenlerine bir kez daha baş sağlığı diliyorum. Yaralılara da acil şifalar diliyorum" dedi.

Cansen Başaran Symes, "Tüm Türkiye , biz bu şiddet ve terör ortamının bir an önce sona ermesini istiyoruz. Türkiye'nin içinde bulunduğu bu zor günlerde siyasi liderimizle açık diyaloğu son derece önemsiyoruz. Bu, TÜSİAD'ın her zaman benimsediği temel bir prensiptir. Açık diyaloktan hiçbir zaman vazgeçmiyoruz, vazgeçmeyeceğiz. Siyasi parti liderleriyle buluşma toplantılarına Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grubu bulunan dört siyasi parti liderini davet ettik. Bildiğiniz gibi 7 Haziran seçimlerinin hemen arkasından yeniden bir seçim atmosferine girdik. Ancak hatırlarsanız 7 Haziran seçimlerinin hemen ardından da liderlerimize ve kamuoyuna bir reform listemiz olduğunu ve çok acil olduğunu hatırlatmıştık. Bugünün Türkiye’sinde ve bugünkü küresel koşullarda bu reform listesinde yer alanlar için artık beklemeye tahammülümüz kalmamıştır. Seçimler sonrasında süratle hükümetin kurulması  ve toplum olarak ülkenin huzurunu, güvenliğini ve refahını sağlayacak reform programlarına odaklanma ihtiyacı içindeyiz, hem de acilen. Yeni seçilecek ve göreve gelecek parlamentodan toplumun haklı beklentisi budur. Ve bu görevi bu ihtiyacı karşılayacak hükumeti kurma sorumluluğu Türkiye Büyük Millet Meclisi ve siyasi partilerimizdir. Bu toplumun özgür bireyleri olarak bizlerin sorumluluğu ise oyumuzu kullanmak, sivil toplum örgütü olarak da temsil ettiğimiz kesimler adına reform ihtiyaçlarını bıkmadan, usanmadan dile getirmek ve talep etmektir. Bugünkü buluşmamız, bu sorumluluğumuzun önemli bir parçasıdır" diye konuştu.

(Gülseli KENARLI - İdris TİFTİKCİ / DHA)

 

bigPara.com