TÜSİAD Başkanı Symes'ten 'Merkez Bankası' açıklaması

TÜSİAD Başkanı Symes'ten 'Merkez Bankası' açıklaması
TÜSİAD Başkanı Symes'ten 'Merkez Bankası' açıklaması
TÜSAİD Başkanı Cansen Başaran Symes, "Bağımsız kurumlarımızın bağımsızlığını, TÜSİAD olarak önemsiyoruz. Bu konuda TÜSİAD'ın görüşü hiçbir şartta değişmeyecektir. Kamunun, iş dünyasının kafasını karıştıran gelişmeleri de sonlandırmasını şahsen ve TÜSİAD olarak diliyorum" dedi.

İSTANBULTÜSAİD Başkanı Cansen Başaran Symes, Küresel Ekonomik Beklentiler 2015 'Mali Hareket Alanı Kullanmak ve Yaratmak' toplantısında yaptığı konuşmasında, Merkez Bankalarının refah yaratamayacaklarını, ana görevlerinin fiyat istikrarı olduğunu belirtti.

Bu noktada gündemle ilgili bir değerlendirme yapmasının gerektiğini ifade eden Symes, “Bağımsız kurumlarımızın bağımsızlığını, size tekrar söylemem gerek yok, TÜSİAD olarak önemsiyoruz. Yıllardır bütün söylemlerimizden bu kurumlarının bağımsızlığının Türkiye ekonomisi için öneminin bir kere daha altını çiziyorum. Bu konuda TÜSİAD'ın görüşü hiçbir şartta, değişmeyecektir. Dolayısıyla ülkemizde son dönemde bu yöndeki kamunun, iş dünyasının kafasını karıştıran gelişmelerin de sonlandırmasını şahsen ve TÜSİAD olarak diliyorum" dedi. Cansen Başaran Symes'in bu sözleri salonda alkış aldı.

(Gülseli KENARLI - İdris TİFTİKCİ / DHA)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  TÜSİAD

  ,

  Türkiye

  ,

  İstanbul

  ,

  ,

  2015