TÜSİAD ile barış haziranda

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve TÜSİAD arasında buzları eritmesi beklenen konferans ertelendi. İstanbul'daki Kadınlar Günü gösterisinde polisin kadınlara dayak atmasını eleştirirken hükümeti hedef alması nedeniyle...

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve TÜSİAD arasında buzları eritmesi beklenen konferans ertelendi. İstanbul'daki Kadınlar Günü gösterisinde polisin kadınlara dayak atmasını eleştirirken hükümeti hedef alması nedeniyle TÜSİAD'la karşı karşıya gelen Erdoğan'ın, bu örgütle 'buzları eritme fırsatı' da böylece ertelenmiş oldu.
Erdoğan, TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı'nın daveti üzerine, yarın İstanbul'da düzenlenmesi öngörülen 'Büyüme ve Sanayi Stratejisi Semineri'ne katılacaktı. Ancak seminer TÜSİAD tarafından konuyla ilgili 4 cilt olarak hazırlanması öngörülen raporun son cildinin yetiştirilmemesi ve seminerin ardından dış politikada Türkiye lehine çalışan yabancı bir şahsiyete verilen 'Boğaziçi Ödülü'nü alacak olan Fransız Thierry de Montbrialli'nin törene katılmayacağını bildirmesi üzerine ertelendi. Seminerin haziranda yapılacağı belirtildi. Başbakanlığa, programın ertelendiğine ilişkin yazı TÜSİAD Ankara Temsilcisi Zafer Ali Yavan imzasıyla iletildi.