TÜSİAD ve MÜSİAD'dan birlik mesajı

TÜSİAD ve MÜSİAD'dan birlik mesajı
TÜSİAD ve MÜSİAD'dan birlik mesajı
MÜSİAD'ı ziyaret eden TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, dünyanın zor bir döneme girdiğini ifade ederek birlik mesajı verdi.


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’ni (MÜSİAD) ziyaret eden Türk Sanayicileri ve İş adamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Ümit Boyner, dünyanın zor bir döneme girdiğini ifade ederek birlik mesajı verdi. 2010’da MÜSİAD Başkanı Ömer Cihad Vardan’ın seçilmesinin ardından yapılan görüşmeden sonra ilk kez biraraya gelen MÜSİAD’ın yeni Başkanı Nail Olpak ve Ümit Boyner, Sütlüce’deki MÜSİAD binasında yaptıkları görüşmeden sonra birlik mesajı verdiler. Nihayet tekrar bir araya geldiklerini belirten Ümit Boyner, “ Türkiye ’nin iyiliği için çalışan iki bağımsız derneğiz. Aynı amaçlar etrafında çalışıyoruz. Tüm STK’ların zaman zaman birleşmesi lazım” dedi. Dünyanın zor bir döneme girdiğini ifade eden Boyner, bu dönemde Türkiye’nin katma değer ve insan sermayesini nasıl geliştireceğinin önemli olduğunu ifade ederek, iki önemli grup olarak bundan sonra da görüşmeye devam edeceklerini söyledi.

‘Sermayenin rengi yoktur’
Bu buluşmada birçok konuyu değerlendirdiklerini söyleyen Boyner, MÜSİAD’ın 28 Şubat döneminde yeşil sermaye olarak ifade edilmesini nasıl değerlendirdiği sorusuna, “Sermayenin bir rengi olduğunu düşünmüyorum ve 28 Şubat döneminde birçok yanlış yapıldı. Böyle ayrımlar yapıldıysa da, demokrasinin sekteye uğradığı dönemlerde birçok yanlış karar da alındı” diye konuştu.
MÜSİAD Başkanı Nail Olpak ise, “STK’ların ne kadar önemli olduğunu son dönemde görüyoruz. Her türlü işbirliğine dün olduğu gibi bugün de hazırız” dedi. ( EKONOMİ SERVİSİ)

bigPara.com