TÜSİAD'dan 1 Mayıs mesajı

TÜSİAD'dan 1 Mayıs mesajı
TÜSİAD'dan 1 Mayıs mesajı
TÜSİAD'ın 1 Mayıs meseajında, iş sağlığı ve güvenliği vurgusu ön plana çıktı.

RADİKALTÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne ilişkin bir mesaj yayınladı. Symes mesajında iş güvenliğine dikkat çekerek, " İş sağlığı ve güvenliği konusu iş dünyası dahil herkese ciddi sorumluluklar yüklemektedir. Tüm işverenler, çalışanlar ve kamu kesimi olarak, işbirliğiyle güvenli ve sağlıklı çalışma koşullarını yaratmalıyız" dedi.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Symes mesajında şu ifadelere yer verdi: "Emeğe ve çalışan haklarına saygının bir gereği olarak çalışma yaşamının daha iyi standartlara ulaşması için hep birlikte gayret göstermeliyiz. İş dünyasının sorumlu temsilcileri olarak iş sağlığı ve güvenliğinin, her şeyden önce bir hak ve insani bir sorumluluk olduğuna inanıyoruz. Son dönemde bu konuda yaşadığımız acı olayların tekrarlanmamasını temenni ediyoruz.

İnsan hayatına değer vermeyen, iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinden kaçınan bir tutumu benimsemek asla mümkün değildir. İş sağlığı ve güvenliği konusu iş dünyası dahil herkese ciddi sorumluluklar yüklemektedir. Tüm işverenler, çalışanlar ve kamu kesimi olarak, işbirliğiyle güvenli ve sağlıklı çalışma koşullarını yaratmalıyız.

TÜSİAD Yönetim Kurulu adına tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlar, 1 Mayıs'ın bayram havasında, barış içinde geçmesini dileriz."
DHA

bigPara.com

  ETİKETLER:

  1 Mayıs

  ,

  TÜSİAD

  ,

  Kamu

  ,

  ,

  yönetim