TÜSİAD'dan Arınç'a 'çete' cevabı

TÜSİAD'dan Arınç'a 'çete' cevabı
TÜSİAD'dan Arınç'a 'çete' cevabı
Bülent Arınç'ın 'TÜSİAD 28 Şubat 'taki kötü rolünün hesabını herkes gibi vermeli' açıklamasına TÜSİAD'dan yabıt geldi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın AKP Osmangazi İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada söylediği “ TÜSİAD gerçekten bir halkın temsilcisi olduğunu ifade ediyorsa 28 Şubat 'taki kötü rolünün hesabını herkesin verdiği gibi vermeli. Meşru hükümetleri devirebilmek için 5'li çetenin içerisinde yer alanlar bugün halk adına konuşmaya nasıl cüret edebiliyorlar doğrusu bu çok önemli bir gelişme” sözlerine TÜSİAD yanıt verdi.

TÜSİAD’dan yapılan yazılı açıklamada "TÜSİAD, Türkiye ’nin iktisadi ve sosyal yaşamının geliştirilmesi ve demokratik standartların yükseltilebilmesi yönünde, öncü bir girişimci temsil kurumu olarak çalışmalarına 41 yıldır devam etmektedir ve Sayın ARINÇ’ın “28 Şubat süreci” ile ilişkilendirerek “beş’li çete” olarak tanımladığı girişim içinde yer almamıştır.” denildi.

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/110054311005437

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Beşi Bir Yerdeden Tek Adamlığa - ramka

  Acaba diyorum, Arınç konuşurken elini vicdanına koyup şöyle sormuyor mu? Yahu tamam beşli diktatörlükleri eleştirdik ettik de bugün geldiğimiz noktada içte ve dışta kiminle barışığız? Her Allahın günü MHP dışındaki her partiye ve siyasi görüşe savaş açmışız. Onların belediyelirinin üstüne müfettişler gönderiyoruz. Biza karşı olana 80 küsur gazeteci içerde. Binlerce Kürt içerde. Binlerce üniversiteli genç içerde. Her gün her yerden ölüm haberleri geliyor. Biz acaba memleketi nereye getirdik? diye soruyor mu diye düşünüyorum. Herhalde sormuyor, çünkü konuşmalarından öyle anlaşılıyor.

  Arınç Kendi Söylediklerini Hatırlasa... - ramka

  TÜSİAD, 1985'ten sonra gerçekten bir sivil toplum kuruluşu olmuş, demokratik hak ve özgürlüklerin genişlemesi konusunda çok önemli çalışmalar yapmıştır. Bilim adamlarına Türkiye'nin sorunlarıyla ilgili çok önemli raporlar hazırlatmıştır. Bu durum, uygarlık düşmanlarıyla, sermaye sahiplerini kan emici gören ilkel solculuğun dışında takdir toplamıştır ve toplamaya devam etmektedir. Arınç, önce kendi söylediklerini bir hatırlasa iyi olur. Biz, Avrupa'da ne varsa bizde de olsun istiyoruz demişti. Şimdi Avrupa'da ne varsa bizde olmasın diyorlar. Demokrasi askıda. Kurumlar, yasasız. Kürt sorunu azdı da gidiyor. kıbrıs sorunu yer altında. Avrupa Birliği uykuda. Tarım ve hayvancılık ölmüş durumda. Kentleşme yok. Ormanlar ve kıyılar yağmalanmada. Ve bu hükümetin en önemli bakanı, sağa sola laf yetiştirmekle meşgul. Ülke, talihsiz bir noktada.

  Yeter. - Su Cemre Sim

  Çocuklarımız ölüyor,bunların umurunda değil.Biz artık çocuklarımızın öldürülmesine dayanamıyorsunuz.Umurunuzda mı acaba?Sizler elli kere gider,yüz kere gelirsiniz,çocuklarımız bir gitti mi bir daha gelmiyor.

  demokrasi = tüsiad::))))))))) - ayenoğlu ismail

  mesele demokrasi meselesinden çok anadolu sermayesinin burjuvayla arasındaki mesafeleri kabatmış olması ve sermaye baronlarının bunu hazmetmemem meselesidir.

  Hukuk - ldavidovich

  TÜSİAD kayıtlı, meşru bir dernek. Çete ise kapatılır yada çete diyen cezalandırılır. Başbakana hakaret etti diye 16 yaşında bir çocuğun mahkemeye verilebildiği bir ülkede bu bir sorun olmasa gerek.

  TABİ CANIM O ZAMAN TÜSİAD DİYE Bİ KURUM DA YOKTU - Germiyen

  TÜSİAD madem arkasında duramayacaktın ne diye o zaman beşli çeteye katıldın? İlginç o zaman DİSK bile bu sermaye gruplarıyla aynı çeteye balıklama atlamıştı...

  TÜSİAD'dan Arınç'a 'çete' cevabı - ms@deniz

  Bu bay Arınç ve AKP'lilerin bir bütünü kendini bilmez kişiler. Hoşlanmadıkları kişi, kurum ve kuruluşlara saldırmak ve susturmak bunların işidir.