TÜSİAD'dan Boydak açıklaması: Bu gidiş son bulmalı

TÜSİAD'dan Boydak açıklaması: Bu gidiş son bulmalı
TÜSİAD'dan Boydak açıklaması: Bu gidiş son bulmalı
Boydak Holding CEO'su Memduh Boydak'ın 'paralel yapı' iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınmasına TÜSİAD'dan tepki geldi. TÜSİAD'dan yapılan açıklamada, Boydak'ın gözaltına alınmasından 'derin bir üzüntü ve kaygı duyulduğu' belirtilerek, "Bu üzücü olay vesilesiyle, iş dünyasını ağır ithamlarla sürekli tedirgin eden kasvetli atmosfere dikkat çekmek ve bu gidişin son bulması gerektiğinin altını çizmek istiyoruz" çağrısı yapıldı.

RADİKAL - Kayseri’de 'parelel yapı' iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında bu sabah düzenlenen operasyonda, aralarında tanınmış işadamlarının da bulunduğu 11 kişi, polis ekiplerince gözaltına alındı. 14 bin çalışanı bulunan Boydak Holding CEO'su ve aynı zamanda TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi olan Memduh Boydak'ın da gözaltına alınmasına TÜSİAD'dan tepki geldi.

Konuya ilişki TÜSİAD'dan yapılan açıklamada,  dünyasının ağır ithamlarla sürekli tedirgin edilmesine son verilmesi istendi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yönetim Kurulu üyemiz Sayın Memduh Boydak’ın bu sabah gözaltına alındığı haberi karşısında Yönetim Kurulumuz derin bir üzüntü ve kaygı duymaktadır. Memduh Boydak iş dünyasının itibarlı, saygın ve değerli bir mensubudur, Memduh Boydak’ı, hakkındaki soruşturmadan aklanarak, bir an önce aramızda görmeyi umut ediyoruz. 

Bu üzücü olay vesilesiyle, iş dünyasını ağır ithamlarla sürekli tedirgin eden kasvetli atmosfere dikkat çekmek ve bu gidişin son bulması gerektiğinin altını çizmek istiyoruz.

Hukuk devletinde iş dünyası da dahil hiçbir kurum ve kişi yasal her hangi denetim ve soruşturmadan muaf değildir ve hesap verebilir olmalıdır. Bununla birlikte, tüm vatandaşlarımız için her zaman dile getirdiğimiz gibi iş dünyası için de adil yargılanma hakkı, itibarın ve kişilik haklarının zedelenmemesi gereği ve ceza soruşturması süreçlerinin süratle sonlandırılması ihtiyacı esastır. Sorumlu bir iş dünyası temsil örgütü olarak yasal süreçlerin bu hassasiyetlere uygun olarak yürütülmesinin takipçisi olacağız.

TÜSİAD Yönetim Kurulu olarak Memduh Boydak’a, Boydak ailesine ve çalışma arkadaşlarına geçmiş olsun dileriz." 

Kılıçdaroğlu'ndan Mustafa Boydak'a geçmiş olsun telefonu


bigPara.com