TÜSİAD'dan kısa film yarışması

TÜSİAD'dan kısa film yarışması
TÜSİAD'dan kısa film yarışması
TÜSİAD Kadın-Erkek Eşitliği Çalışma Grubu'nun girişimiyle üniversite öğrencilerine yönelik 'Kadın-Erkek Eşitliği' temalı kısa film yarışması düzenliyor. İki ayrı kategoride düzenlenen ve toplam 31 bin TL para ödülünün dağıtılacağı yarışmada birincilere 7.500 TL ödül var.

TÜSİAD’ın düzenlediği ‘ Kadın -Erkek Eşitliği’ temalı kısa film yarışması, genç nesillerin toplumsal zihniyet dönüşümünü hızlandırıcı gücünden hareketle toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda kamuoyunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Yarışma kapsamında “Kadın-erkek eşitliğinden ne anlıyorsunuz?”, “Kadın-erkek eşitliği nasıl olmalı?”, “Mevcut eşitsizlikler sizi ve çevrenizi nasıl etkiliyor?” gibi sorulara cevap aranıyor. Yarışmada, ‘en çok 1 dakika süreli’ ve ‘en çok 5 dakika süreli’ olmak üzere iki kategoride kısa film başvuruları alınacak. Başvuru süreci 14 Kasım 2014 tarihinde sona erecek ve ön elemeyi geçen eserler Nuri Çolakoğlu, Prof. Yıldız Ecevit, Nur Ger, Tomris Giritlioğlu, Şener Şen, Alin Taşçıyan, Yavuz Turgul, Hülya Uçansu, Uğur Vardan ve Serra Yılmaz’dan oluşan ana jüri terefından değerlendirilecek.

TOPLAM ÖDÜL MİKTARI 31 BİN TL
Toplam 31 bin lira para ödülünün dağıtılacağı yarışmada her bir kategori için birincilik ödülü 7.500 TL, ikincilik ödülü 5.000 TL ve üçüncülük ödülü 3.000 TL olarak belirlendi.
Kazananlar Ocak 2015’te TÜSİAD tarafından düzenlenecek konferans kapsamında ödül töreninde açıklanacak ve ödüller sahiplerine sunulacak. Ayrıca İstanbul dışından katılım sağlayıp ödül kazanan yarışmacılara yurtiçi ulaşım ve konaklama desteği sağlanacak.

İletişim adresi:
TÜSİAD “Kadın-Erkek Eşitliği” Temalı Kısa Film Yarışması
Meşrutiyet Cad. No:46, 34420, Tepebaşı, İstanbul
İrtibat kişisi: Bahar Karayüksel
Ayrıntılı bilgi: www.tusiad.org

bigPara.com