TÜSİAD'ın başkan adayı belli oldu

TÜSİAD'ın başkan adayı belli oldu
TÜSİAD'ın başkan adayı belli oldu
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cansen Başaran-Symes, perşmebe günü yapılacak Genel Kurul'da TÜSİAD Başkanlığına aday oldu.

RADİKAL-Türk Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (TÜSİAD) 22 Ocak Perşembe günü yapılacak 45. Genel Kurul toplantısına sunulacak aday listeleri açıklandı.
TÜSİAD'dan yapılan açıklamada, "TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cansen Başaran-Symes, Yönetim Kurulu asil ve yedek üye aday listesini oluşturdu. 2015-2016 dönemi için önerilen isimler Genel Kurul toplantısı öncesinde 20 Ocak 2015 tarihinde TÜSİAD üyelerine sunuldu" denildi.
Buna göre, 2015-2016 yönetim kurulu aday listesinde şu isimler yer aldı:
İsmail Hasan Akçakayalıoğlu, Metin Akman, Bahadır Balkır, Cansen Başaran-Symes, Memduh Boydak, Esin Güral Argat, Simone Kaslowski, Ali Yıldırım Koç, Murat Özyeğin, Mehmet Nurettin Pekarun, Agah Mehmet Tara, Sedat Şükrü Ünlütürk.

TÜSİAD YÜKSEK İSTİŞARE KONSEYİ LİSTESİ

Ayrıca, genel kurul toplantısına sunulmak üzere, TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkan Yardımcısı Tuncay Özilhan, Yüksek İstişare Konseyi Başkanlık Divanı aday listesini oluşturdu ve liste TÜSİAD üyelerine sunuldu.

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkan Yardımcısı Tuncay Özilhan tarafından TÜSİAD üyelerine sunulan Yüksek İstişare Konseyi Başkanlık Divanı aday listesinde ise şu isimler yer aldı: Başkan Tuncay Özilhan, Başkan Yardımcısı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Başkan Yardımcısı Ümit Nazlı Boyner, Başkan Yardımcısı Ömer Aras, Başkan Yardımcısı Ahmet Agah Uğur, Sekreter Yavuz Canevi ve Sekreter Zekeriya Yıldırım.

CANSEN BAŞARAN-SYMES KİMDİR

Cansen Başaran-Symes İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1981 yılında Türkiye ’de faaliyetlerine başlayan Pricewaterhouse’un (PW) kuruluş aşamasında şirkete katılıp 2013 yılının nisan ayına kadar PwC Kopenhag, Londra ve İstanbul ofislerinde çeşitli kademelerde görev üstlenen Cansen Başaran-Symes, PwC Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi ve PwC Eurofirm Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Mart 2014 tarihi itibariyle Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atandı. Cansen Başaran-Symes TÜSİAD ve Endeavor Etkin Girişimci Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir. World Economic Forum ( Dünya Ekonomi Forumu) tarafından 2000 yılında “Global Leaders for Tomorrow” (Geleceğin Global Liderleri) ünvanını alan Cansen Başaran-Symes, 2000 yılında Dünya Gazetesi tarafından “Yılın En Başarılı İş Kadını” ödülüne ve 2006 yılında Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği'nin "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" etkinlikleri kapsamında çağdaş Türkiye'nin başarılı Türk kadınlarından biri olarak üstün hizmet ödülüne layık görüldü.

 

bigPara.com