TÜSİAD'ın başkan adayı Muharrem Yılmaz

TÜSİAD'ın başkan adayı Muharrem Yılmaz
TÜSİAD'ın başkan adayı Muharrem Yılmaz

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanlar Konseyi, 2013-2015 dönemi yönetim kurulu başkan adayı olarak TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muharrem Yılmaz’ı önerme yönünde karar aldıklarını bildirdi.
TÜSİAD’dan dün yapılan açıklamada, TÜSİAD’ın yeni yönetim kurulunun 17 Ocak 2013 tarihinde gerçekleştirilecek genel kurul toplantısında belirleneceği belirtildi.
Başkanlar Konseyi dün yaptığı toplantıda TÜSİAD teamüllerine uygun olarak TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muharrem Yılmaz’ı, genel kurula 2013-2015 dönemi yönetim kurulu başkan adayı olarak önerme yönünde bir karar aldı. Böylelikle TÜSİAD’da kadın başkan döneminin de sonuna gelinmiş oldu.
Başkan adayı Yılmaz ise 2 Ağustos 1957’de Bursa’da doğdu. Ortaöğrenimini Galatasaray Lisesi’nde tamamlayan Yılmaz, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun. Sütaş’ta üniversitede okurken çalışmaya başladı. 1989’da şirketin genel müdürü oldu. Yılmaz, babasının 2005 yılında vefat etmesinin ardından yönetim kurulu başkanlığı yapıyor.
{ EKONOMİ SERVİSİ}

bigPara.com