Tüzmen: Firmayla tanışıklık yok

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen CHP'nin gündeme taşıdığı yolsuzluk ve rüşvet iddialarına bir basın toplantısıyla cevap verdi. "İddialar komik" diyen Tüzmen, Sahra Kimya şirketinin yöneticileriyle tanışıklığı olmadığını söyledi.

ANKARA - Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen CHP'nin gündeme taşıdığı yolsuzluk ve rüşvet iddialarına bir basın toplantısıyla cevap verdi. "İddialar komik" diyen Tüzmen, Sahra Kimya şirketinin yöneticileriyle tanışıklığı olmadığını söyledi. CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Tüzmen'i ve bazı gümrük bürokratlarını Gebze'de akaryakıt kaçakçılığı yapan Sahra Kimya'dan rüşvet almakla suçlamıştı. Daha önce de hakkında çeşitli yolsuzluk iddiaları gündeme getirilen Bakan Kürşad Tüzmen suçlamalara bir basın toplantısıyla cevap verdi.
'Kardeşim de tanımaz'
"İddialar komik. Türkiye'de herkes sahte bir imza mektubuyla bir yerleri harekete geçirebiliyor" ifadesini kullanan Tüzmen, Aziz Eren imzasıyla gönderilen ihbar mektuplarının asılsız olduğunu, söz konusu şirketin yöneticileriyle ne kendisinin, ne de para aldığı iddia edilen kardeşinin tanışıklığı olduğunu söyledi.
Tüzmen ihbar mektuplarını soruşturma konusu yapmak isteyen Gümrük Müsteşarlığı Teftiş Kurulu Başkanı Erdener Demirağ'ın görevden alındığını belirterek, "Daha önce iki kez görevden almak istedik. Bakıyoruz görevden alınmış, mektuplar hemen sonra gelmiş" dedi.