TV'den alışveriş için imza atıldı

Fransız televizyon kanalı Française 1'in (TF1) İcra Kurulu Başkanı Patrick Le Lay ile Doğan Yayın Holding (DYH) İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, 'televizyondan alışveriş' ve...

İSTANBUL - Fransız televizyon kanalı Française 1'in (TF1) İcra Kurulu Başkanı Patrick Le Lay ile Doğan Yayın Holding (DYH) İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, 'televizyondan alışveriş' ve 'doğrudan pazarlama' konusunda eşit ortaklıkla şirket kurmak konusunda anlaşma imzaladı. İmzalanan anlaşmayla DYH'nin bağlı ortaklığı Doğan TV ile TF1 arasında merkezi Türkiye'de olmak üzere, 'televizyon aracılığıyla evden alışveriş' alanında faaliyet gösterecek bir şirket kurmak konusunda ilk adım atıldı.
İmzalanan anlaşmaya göre, kurulacak şirketin sermayesi en az 50 bin YTL olacak ve sermayenin yüzde 50'si Doğan TV'ye, yüzde 50'si de TF1'e tahsis edilecek. Şirketin temel faaliyet konuları arasında, televizyon aracılığıyla evden alışveriş alanında içerik üretmek, doğrudan pazarlama, uzaktan sipariş hizmetleri sunmak, e-ticaret ve bu konuda lojistik ihtiyaçları karşılamak yer alıyor. Şirket, gelecekte münhasıran bu konuda yayın yapmak üzere kurulacak televizyon kanalları ve benzeri servisler vasıtasıyla bölge ülkelerinde de faaliyet gösterebilecek.
Ortaklık geliştirilecek
Önceki gün Paris'te TF1'in merkez binasında gerçekleşen imza törenine, TF1 İcra Kurulu Başkanı Patric Le Lay, icra kurulu üyesi Michel Kubler, DYH İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ve Mali İşler Grup Başkanı Soner Gedik katıldı. İmza töreni sonrasında DYH ile anlaşma imzalamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Patric Le Lay, ortaklıkla, TF1'in Fransa pazarında başarıyla yürüttüğü televizyonla alışveriş faaliyetlerindeki bilgi birikimini Türkiye gibi gelecek vaat eden pazara aktarma fırsatı yakaladığını söyledi.
DYH İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ da, anlaşmanın, global ve stratejik işbirliklerine verdikleri önemi gösterdiğini belirtti. Bu ve benzeri iş ortaklılarının ekonomideki istikrarlı büyüme sürecinin teminatı olduğunu, doğrudan sermaye yatırımlarının Türkiye'ye gelmeye devam edeceğini söyleyen Yalçındağ, bu konuda her türlü gayreti gösterdiklerini ifade etti. Yalçındağ, TF1 ile işbirliklerinin TV aracılığıyla evden alışverişle sınırlı kalmayacağını, farklı alanlarda da ortak girişimlerde bulunmak konusunda çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.