TV'den arkadaş ol, kumanda ile mesaj gönder

TV'den arkadaş ol, kumanda ile mesaj gönder
TV'den arkadaş ol, kumanda ile mesaj gönder
TTNET'in 16 ay önce hizmete sunduğu Tivibu Ev servisi 100 bin aboneye ulaşarak, 81 ilde hizmet vermeye başladı.
Haber: CAN MUMAY / Arşivi

Bodrum’da TTNET yetkililerinin katılımıyla düzenlenen basın toplantısında, 6 milyonu aşkın abonesiyle TTNET’in, Tivibu Ev’i izleyicilerin en çok tercih ettiği TV platformu yapma hedefleri konuşulurken, Tivibu’nun ‘ Sosyal Tivi’ uygulaması da tanıtıldı. Tivibu Ev’i interaktif bir platform haline getirmek üzere geliştirilen Sosyal Tivi ile üyeler TV üzerinden arkadaş listesi oluşturabiliyor ve kumandaları aracılığıyla mesajlaşıyor. Uygulama iki ayda 20 bin kullanıcıya ulaştı. 

Dünya liginde ilk 10’da
TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, ‘Tivibu Ev’ uygulaması ile sektörde bir başarı hikâyesi yazdıklarını vurgulayarak, “Yeni dönemde, fiber internet ile kullanıcılarımızı yepyeni servislerle tanıştıracağız” dedi. Yılmaz, 2006’da sadece bir internet servis sağlayıcısı olarak kurulan TTNET’in, 2011 yıl sonu itibariyle 6 milyonu aşkın aboneye ve 3 milyar lira ciroya ulaştığının altını çizdi. TTNET’in başarısının artık Türkiye ile sınırlı kalmadığını belirten Yılmaz, “İngiltere merkezli Point Topic’in 2012 ilk çeyrek verilerine göre, DSL bazında 100’ü aşkın ülkeden 300’ü aşkın internet servis sağlayıcısının değerlendirildiği raporda, abone sayımızla dünyanın en büyük 10 internet servis sağlayıcısı arasındayız. Avrupa ’daki servis sağlayıcılar arasında ise aynı kriterlere göre beşinci sıradayız. Bir başka deyişle, dünya liginde yerimizi aldık” diye konuştu. Tahsin Yılmaz, Türkiye’de toplam internet kullanıcı sayısının 35 milyonu aştığına dikkat çekti. 

Evlere ‘akıllı kutu’ geliyor 
Gittikçe hızlanan internetin tüm yaşam alışkanlıklarını değiştireceğine dikkati çeken Tahsin Yılmaz, “TTNET bu anlamda gelecek yıl itibariyle yeniliklere hazırlanıyor. Evlerinize sensor ve kameralarla irtibatlı bir bilgi kutusu konulacak, bu sistem üzerinden eşiniz ya da çocuğunuz eve geldiğinde size bir mesajla bilgilendirme gelecek. ‘Akıllı ev’ konseptini kademe kademe hayata geçireceğiz. Rekabet artık veride ve bütünleşik iletişim hizmetlerini sunabilme noktasında” diye konuştu.

‘Sosyal Tivi’de neler var?
‘Sosyal Tivi’yi tanıtan TTNET Dijital Medya Pazarlama Direktörü Yaman Alpata, uygulamayı şöyle anlattı: “Uygulama ile abonelerimiz, canlı yayın esnasında herhangi bir programı beğenebiliyor, arkadaş grubu oluşturabiliyor, seyrettiği film ve dizileri arkadaşlarına önerebiliyor. Twitter’a bağlanarak sosyal mecralarda paylaşım yapabiliyor, Flickr’da fotoğraf albümlerini gezebiliyor ve fotoğraf yükleyebiliyor. Bu uygulamamız sayesinde, televizyon artık karşılıklı haberleşme aracına dönüşüyor. İlerleyen dönemde yeni uygulamalar ile Tivibu Ev’in interaktif özelliklerini daha da zenginleştireceğiz.”

bigPara.com