'Uçağa binin, fiyat daha da düşsün'

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdür Yardımcısı Halil Tokel, ne kadar çok uçağı tercih eden kişi olursa bilet fiyatlarını da o oranda düşüreceklerini belirtti.

KONYA - Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdür Yardımcısı Halil Tokel, ne kadar çok uçağı tercih eden kişi olursa bilet fiyatlarını da o oranda düşüreceklerini belirtti. Tasarrufa giderek büyük oranda verimlilik artışı sağlamak istediklerini kaydeden Tokel, "Örneğin Bitlis ve Elazığ gibi yolcu azlığı nedeniyle büyük uçakları dolduramayan illere artık küçük uçaklarla sefer yapacağız. İç hatlarda daha etkin hizmet yapabilmek için 50-60 yolcu kapasiteli küçük uçaklar satın alıyoruz" dedi.
Havayolu şirketlerinin fiyat indirimine de değinen Tokel konuşmasını şöyle sürdürdü: "Örneğin Konya-İstanbul yolcu biletini 69 YTL'ye düşürdük. Ramazanda belki yolcu sayısı azalacaktı, insanlar uçağa az binecekti. Buna önlem olarak ramazan ayında genel olarak bilet fiyatında indirime gittik. Vatandaşımıza çağrıda bulunmak istiyorum. İnsanlarımız uçağa çok binsin, bilet fiyatı düşecek. Şartların elverdiği ölçüde aynı fiyat uygulamasına devam etmek isteriz. Uçağı doldurduktan sonra yüzde 70 ile yüzde 100'lük doluluk oranı arasındaki farkı, halkımıza veririz, bunu mutlaka yansıtırız. Türkiye'de ne kadar çok uçağa binilirse bizim fiyat konusunda yapacağımız indirim o kadar fazla olur."