Ucuz Londra-İstanbul uçuşuna 'izin' engeli

Londra-İstanbul arasında ucuz uçuş yapmaya hazırlanan İngiliz havayolu şirketi Easyjet, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden henüz lisans alamadığı için bilet satış ve rezervasyonlarını durdurdu.

LONDRA - Londra-İstanbul arasında ucuz uçuş yapmaya hazırlanan İngiliz havayolu şirketi Easyjet, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden henüz lisans alamadığı için bilet satış ve rezervasyonlarını durdurdu. 29 Haziran'da Londra-İstanbul arasında uçuşa başlamayı hedefleyen Easyjet'in o güne kadar uçuş iznini alabileceği belirtilirken şirketin herhangi bir gecikme olasılığına karşılık bu kararı aldığı ifade edildi.
Basel-İstanbul uçuşlarına 29 Mayıs'ta başlayan havayolu şirketinin, 29 Haziran'da da karşılıklı olarak Londra-İstanbul seferlerine başlaması planlanmıştı. Ancak şirket, bu uçuş için Türkiye'den henüz izin alamadı. BBC Türkçe Servisi'nin haberine göre Easyjet şirketi, Türk yetkililerden izin alınamadığı gerekçesiyle, sattığı biletleri ve rezervasyonları da iptal etmeye başladı.
Sabiha Gökçen Havalimanı'nın Pazarlama ve Satış Müdürü Recai Yılmaz da Easyjet'in İsviçre-İstanbul seferlerinde herhangi bir sorun yaşanmadığını, şirketin Basel'den İstanbul'a yaptığı seferlerde İsviçre'ye kayıtlı uçakları kullandığını söyledi. Yılmaz, Londra-İstanbul seferleri içinse yeni bir izin alınması gerektiğini belirtirken İsviçre uçuşları için de gereken iznin son dakikaya kadar bekletildiğini hatırlattı.