Uğur Bayar'a danışmanlık cezası

Eski Özelleştirme İdaresi Başkanı Uğur Bayar ve kurumun eski Danışmanlık Hizmetleri Daire Başkanı Aysun Cengiz, Tekel'in özelleştirilmesi ihalesine giren BAT firmasına danışmanlık yaparak...

ANKARA - Eski Özelleştirme İdaresi Başkanı Uğur Bayar ve kurumun eski Danışmanlık Hizmetleri Daire Başkanı Aysun Cengiz, Tekel'in özelleştirilmesi ihalesine giren BAT firmasına danışmanlık yaparak, kurumdan ayrıldıktan sonra alanlarında üç yıl çalışmama yasağına uymadıkları iddiasıyla yargılandıkları davada bin 638 YTL para cezasına çarptırıldı.
Ankara 19. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davadanın karar duruşmasında dün karar çıktı. Cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki mütalaasını tekrar ederek, sanıkların cezalandırılmasını talep etti. Bayar ve Cengiz'in avukatları ise müvekkillerinin beraatini talep etti. Yargıç, Eski Özelleştirme İdaresi Başkanı Uğur Bayar ve Cengiz'i Kamu Görevlerinden Ayrılanların Yapamayacakları İşler Hakkında Kanun'un ilgili maddeleri uyarınca cezalandırdı. Cezaları bin 638 YTL adli para cezasına çeviren yargıç, sanıkların daha önce suç işlememelerini göz önüne alarak cezaları erteledi.