Uğur Dündar'a çağrı

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, yaptığı reklamlarla kuş gribi sonrası satışları düşen tavukçuluğun canlanmasında önemli rol oynayan Uğur Dündar'ı fındıktaki kriz konusunda da göreve çağırdı.

ANKARA - Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, yaptığı reklamlarla kuş gribi sonrası satışları düşen tavukçuluğun canlanmasında önemli rol oynayan Uğur Dündar'ı fındıktaki kriz konusunda da göreve çağırdı.
Aygün, geçen yıl 6-7 YTL olan fındık fiyatının bu yıl 2 YTL'ye kadar düştüğünü, üreticinin gelir kaybının 2.5 milyar YTL'yi bulduğunu söyledi. 9-10 dolar olması gereken fındık ihraç fiyatının 3-4 dolar seviyesine gerilemesi sonucu 1.5 milyar dolarlık bir gelir kaybı ortaya çıktığını ifade eden Aygün, "Hem üretici 2.5 milyar YTL, hem devlet 1.5 milyar dolar gelir kaybediyorsa burada matematik de, mantık da, insaf da yoktur. Burada olsa olsa büyük bir oyun vardır" diye konuştu.
Sinan Aygün, Ankara'da uygulayacakları eylem planını ise şöyle açıklad: "İlkokullara fındık dağıtılacak. Süpermarketlere toplu satım yapılacak. ATO yemeklerde fındık yağı kullanacak. Bakım ürünlerinde fındık yağı özendirilecek."