Ülker, FIBA'dan sonra 'Dünya Çocukları 2010 Projesi'ne de sponsor oldu

Ülker, FIBA'dan sonra 'Dünya Çocukları 2010 Projesi'ne de sponsor oldu
Ülker, FIBA'dan sonra 'Dünya Çocukları 2010 Projesi'ne de sponsor oldu

80 i Türk olmak üzere 110 ülkeden 300 çocuk İstanbul da kampa giriyor. Çocukların takım ruhunu geliştirmeleri hedefleniyor.

FIBA üyesi 110 ülkeden çocukların katıldığı 'Children of the World 2010' projesine sponsor olan Ülker, dünyanın dört bir yanından 300 çocuğu İstanbul'da ağırlayacak

İSTANBUL - Ülker, FIBA Dünya Şampiyonası ana sponsorluğunun ardından, FIBA üyesi 110 ülkeden çocukların katıldığı ‘Children of the World - Dünya Çocukları 2010’ projesinin de sponsorluğunu üstlendi. Proje kapsamında 220’si dünyanın dört bir yanından gelen toplam 300 çocuk İstanbul’da ağırlanacak.  

37 milyon ürüne logo
Projeye ilişkin düzenlenen toplantıda konuşan Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker, spor alanında uzun yıllardır devam eden desteklerinin, her geçen gün katlanarak daha geniş platformlara yayıldığını söyledi. Yıllardır sporun içinde yer alan bir marka olarak, futbol ve basketbolda kulüp ve federasyonlarla işbirliği yaptıklarını belirten Şeker, spora ve spor endüstrisinin gelişmesine destek vermeye gayret ettiklerini dile getirdi.
Bu kapsamda Dünya Çocukları 2010 projesine de sponsor olduklarını belirten Zuhal Şeker, şunları söyledi: “FIBA Dünya Şampiyonası kapsamında, Ülker İçim ve Metro markalarımız da sahaya indi. 37 milyon adet ürünümüzün üzerine şampiyona logosu bastık. Şampiyona boyunca yaklaşık 1.7 milyon adet Metro büyük boy, 61 bin satış noktasında tüketiciye sunuluyor. 6.5 milyon adet İçim aromalı sütümüz ve 29 milyon adet İçim ayranımız ise 75 bin noktada ulaşıyor. Toplamda 136 bin satış noktasında basketbol heyecanını tüm tüketicilerimize yaşatmış olacağız.”

76 farklı dil konuşulacak
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Genel Sekreteri Ali Özsoy ise, 2010 FIBA Dünya Şampiyonası boyunca tüm gözlerin Türkiye’nin üzerinde olacağını, şampiyonanın sadece sportif anlamda değil, Türkiye’nin tanıtımı için de büyük fırsat olduğunu söyledi.
Ali Özsoy, şampiyona için 300 çocuğun İstanbul’a gelmeye başladığını ifade etti. Toplantıda verilen bilgilere göre, FIBA ve Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen ‘Children of the World-Dünya Çocukları 2010’ projesi kapsamında, 31 Ağustos’a kadar beş kıtadan 110 ülkeden 220’nin üzerinde çocuk, toplam 2 milyon kilometre yol kat ederek Türkiye’de buluşacak.
Türkiye’den ise 80 çocuğun eşlik edeceği organizasyonda 76 farklı dil konuşulmuş olacak. Projeyle, 2010 Dünya Şampiyonası bünyesinde farklı millet ve kültürlerden olan 13-14 yaş grubundaki çocukların biraraya gelerek sosyalleşmeleri, kültür alışverişinde bulunmaları, basketbol bilgilerini ve takım ruhunu geliştirmeleri amaçlanıyor.

2 milyon km yol kat ettiler
* ‘Children of the World 2010’ kapsamında beş kıta, 110 ülkeden 300’e yakın çocuk kampa katılıyor
* Projeye katılımda en uzak nokta Güney Pasifik’teki Cook Adası
* Çocuklar buraya gelmek için toplam 2 milyon kilometre yol kat etti
* Kamp süresince yedi dilde tercüme yapılıyor
* 76 farklı dil konuşuluyor
* Altı ülkeden 75 gönüllü kampta bulunuyor
* Dallas Üniversitesi kampta bir araştırma yapıyor
* Türkiye’den beş çocuk Sahaya Çık programı izleyicilerinden belirlendi. (Radikal)


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  Basketbol

  ,

  Türkiye

  ,

  İstanbul