Ülker, Mccormick ile ortak şirket kuracak

Ülker, Mccormick ile ortak şirket kuracak
Ülker, Mccormick ile ortak şirket kuracak
Ülker Grubu'nun hızlı tüketim ürünlerinde faaliyet gösteren kuruluşu Yıldız Holding baharatlar konusunda dünya lideri olarak gösterilen McCormick şirketi ile yüzde 50-50 ortaklıkla yeni bir şirket kurmak üzere anlaşma imzaladığını açıkladı.

McCormick ve Yıldız Holding’in yaptığı ortaklık anlaşması kapsamında kurulacak yeni şirketin Türkiye ’de perakende baharatlar alanında faaliyet göstereceği ve şirketin vizyon olarak üretim, pazarlama, satış ve ihracat faaliyetleriyle sektöründe lider oyuncu olmayı hedeflediği bildirildi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada yeni şirketin kuruluşunun Rekabet Kurumu’nun onayının ardından gerçekleştirileceği kaydedildi.

BAHARATTA LİDER OLMA HEDEFİ
Ortaklıkla ilgili bir değerlendirme yapan McCormick’in Avrupa, OrtaDoğu ve Afrika Bölgesi’nden Sorumlu Başkanı Malcolm Swift, "Yıldız Holding ile oluşturacağımız bu ortaklık baharat pazarı açısından büyük bir potansiyel sunan ve hızla gelişen Türkiye pazarında önemli bir oyuncu olma fırsatının yanı sıra, Avrupa pazarı için belirlediğimiz büyüme stratejisine de katkıda bulunuyor. Mc Cormick’in baharatlar ve çeşnilik ürünler alanında inovasyon, üretim ve pazarlama tecrübesi ile Yıldız Holding’in bilinirliği yüksek markaları, dağıtım ağı gücü ve tecrübesi bir araya geldiğinde Türk baharat piyasasında lider bir şirket yapılandırmamız mümkün olacaktır" dedi. Malcolm Swift, Yıldız Holding ile yapılan ortaklığın McCormick’in Türkiye pazarına olan taahhüdünün ve bağlılığının bir göstergesi olduğunu kaydetti.

Konusunda lider kuruluşlarla global ortaklıklar kurma stratejisini benimsediklerini belirten Yıldız Holding İş Geliştirme ve Ar-Ge Grubu Başkanı Zeki Ziya Sözen ise açıklamasında, "Bu ortaklık anlaşmasını açıklamaktan ve Türkiye’de McCormick ile güçlerimizi birleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Şirketlerimiz arasında kuvvetli ve stratejik bir uyum var. Bu uyumun hem yeni kurulacak şirketimiz hem de müşterilerimiz açısından önemli fırsatlar oluşturacağına inanıyoruz" görüşünü ifade etti.

MCCORMİCK HAKKINDA
Verilen bilgiye göre McCormick baharat ve çeşnilik ürünlerin ve aromaların üretimi, pazarlaması ve dağıtımında hem perakende hem de gıda endüstrisi ve hazır yemek şirketlerine satışı konularında dünya lideri durumunda. 1996’dan bu yana Kütaş Ltd ile yüzde 50 ortaklığı bulunan McCormick bu ortaklık kapsamında gıda endüstrisi ve yemek servisleri için çeşitli çeşnilik ürünler üretiyor.(anka)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Ortadoğu

  ,

  Afrika