"Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı"

"Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı"
"Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı"
Türkiye'nin en büyük Avrupa'nın ise 3. büyük ayakkabı moda fuarı olan "Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı" (AYMOD) 7-10 Kasım tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Türkiye 'yi ayakkabı üssü yaparak tüm dünyada küresel bir oyuncu haline gelmeyi hedefleyen ayakkabı sektörü,

Türkiye'nin en büyük Avrupa 'nın ise 3. büyük ayakkabı moda fuarı olan “AYMOD Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarında bir araya gelecek.

Yıllık 230 milyon çift ayakkabı üretimiyle Avrupa'da 3'üncü dünyada ise 9'uncu sırada yer alan Türk ayakkabı sektörü tasarım ve markalaşmayla dünya pazarlarındaki payını artırmayı planlıyor. 2015 sonunda 1 milyar dolarlık ihracat hedefi belirleyen sektör, AYMOD'da 102 milyar dolarlık dünya ayakkabı ihracatından aldığı payı artırmayı amaçlıyor.

AYMOD Türk ayakkabı endüstrisini global pazarların aktörleriyle bir araya getirecek AYMOD'a yurt içi ve yurt dışından olan ilgi artıyor. Nanoteknoloji ürünlerin de yer alacağı fuara 350'nin üzerinde firma katılacak. AYMOD'da Türkiye'nin yanı sıra İspanya, İtalya, Almanya , Hindistan, Yunanistan, Pakistan, Portekiz ve Ukrayna'nın aralarında yer aldığı ülkelerden firmalar stand açacak.

Bu arada Türkiye'de yıllık 230 milyon çift ayakkabı üretilirken ayakkabı sektörü Türkiye ekonomisine yılda 5,2 milyar dolar katkı sağlıyor. Geçen yıl 450 milyon dolarlık ihracat yapan sektör bu yıl ilk 8 ayında 397,7 milyon dolar ihracat yaptı. (aa)

bigPara.com