Ulusoy 'neşe'lendi

Ulusoy 'neşe'lendi
Ulusoy 'neşe'lendi

(Soldan sağa) Didem Ulusoy, Pınar Ulusoy, Yılmaz Ulusoy, Serap Ulusoy, Pelin Ulusoy ve Oğuz Şenol bir kutlama yemeğinde.

Yılmaz Ulusoy'un çocukları, Neşeli Günler şirketi altında yaşam atölyesi açıyor. Atölyede marangozluk eğitimi bile verilecek.
Haber: SİBEL CİNGİ - sibel.cingi@radikal.com.tr / Arşivi

“Neşeli ruh zenginliktir. Neşe ve gülümsemede çekim gücü vardır” diyen Ulusoylar, maaile eğlendirecek. 2008 yılında aile üyelerinin yollarını ayırması ile kendi holdingini kuran Yılmaz Ulusoy’un çocukları, aile ve çocuk kulübü kuruyor.
Yılmaz Ulusoy’un kızları Pelin Ulusoy Tepret, Pınar Ulusoy Şenol ve gelini Didem Yılmaztürk Ulusoy, Neşeli Günler Eğitim ve Organizasyon şirketi adı altında Türkiye ’de örneği olmayan bir modelini hayata geçirmeye hazırlanıyor.
Kulüpte seramik, marangozluk, el işi gibi çeşitli atölyeler, kitabevi, sanat evi gibi birimler olacak. Happy Nest İstanbul markasıyla her saat değişen workshop’lara aileler de dahil olabilecek. Pelin Ulusoy Tepret, “Farklı bir projeye soyunduk” diyor.

Çocukluk yaşatacağız
Yılmaz Ulusoy, Ulusoy Holding’den 9 şirket alarak ayrıldıktan sonra üç çocuğuyla birlikte Yılmaz Ulusoy Holding’i kurdu. İnşaat, enerji, denizcilik ve turizm alanında yatırımlara odaklanan Ulusoy’un kızları, gelini ise kendi çocuklarından ve ailelerinin ihtiyaçlarından yola çıkarak holdinge yeni bir kan kazandırmak için harekete geçti. Yaşam atölyesinin ilk şubesi Etiler’de olacak. Daha sonra ise Türkiye geneline şubeler açılması planlanıyor.
Tepret, “Anne-baba ile çocuklarının vakit geçireceği bir ortam yaratma hedefi ile yola çıktık. Hayatımızın her anına giren teknolojik cihazlardan ve alışveriş merkezlerinden çocukları uzak tutup eğitici, eğlendirici aktivitelere yöneltmek istiyoruz. Hedefimiz doğal bir çocukluk yaşamalarını sağlamak” diyor.

Kemal Sunal yukarıdan ‘Gülün’ diyor
Çocukları harıl harıl Neşeli Günler için çalışırken babaları Yılmaz Ulusoy da neşeli hayata ilişkin bir makale kaleme aldı. Ulusoy, kişisel web sitesinde geçen günlerde yayımladığı makalesinde “Mutluluk çocukluğumuzdan başlayarak, kişiliğimizle geliştirdiğimiz kültür, zekâ, anlayış ve akıl birikimi ile olgunlaştırdığımız bir yaşam biçimidir. Kemal Sunal, Türk toplumunun en güçlü neşe kaynağı olmuştur. Eminim ki yukarıdan bir yerlerden bizi gözlüyor ve gülümsemeyi anımsatmaya çalışıyor” diyor

Kahkaha eğitimi olabilir
Yılmaz Ulusoy, makalesinde önemli bir noktaya daha değiniyor. Ulusoy, “Kahkaha seminerleri ve hastane palyaçoluğu gibi girişimlerin insan sağlığına çok olumlu katkıları var” diyor. Pelin Ulusoy, “Bu alanlara da yönelecek misiniz” sorusuna ‘hayır’ demiyor. “Sıradışı hayallerimiz var” diyerek konunun gündemlerinde olduğunun sinyalini veriyor.

bigPara.com