Ümit Boyner: Başbakan'dan korkmuyorum

Ümit Boyner: Başbakan'dan korkmuyorum
Ümit Boyner: Başbakan'dan korkmuyorum
Hükümet ile ters düştüğü noktalarda Başbakan Erdoğan'ın hedefinde olan TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, "Başbakan'ın korkulacak insan olduğunu düşünmüyorum" dedi.

TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, ' zaman zaman aynı fikirde değiliz' dediği Başbakan Erdoğan 'dan korkmadığını söyledi.

CNN Türk'te bir programa katılan Boyner, gerginleşen ortamlarda siyasilerin STK'ları hangi taraftan olduğunu görmek istediğini ancak STK'ların fikirleri temsil ettiğini söyledi.

"TÜSİAD hiçbir siyasi partiyi, kategorik olarak 'O söylüyorsa doğrudur' diye taraf tutmamalı, tutmaz" diyen Boyner, özetle şunları dile getirdi:
"Başbakan'dan korkmuyorum, korkulacak insan olduğunu düşünmüyorum... Zaman zaman aynı fikirde olmadığımız oluyor. Tek adam endişesi bende her zaman var. Türkiye 'de devlet hep vatandaşın önünde.

Sistemin zaten devlete bağlı musluklardan işlememesi gerekiyor. O musluklar bizim için zaten yok... Biz ötekileştirmeyi varsayarak hareket etmiyoruz. MÜSİAD ile de TUSKON ile de konuşuyoruz.

28 Şubat'ta ilan edilen, var olduğu söylenen malum oluşumun içinde yer almadık... Askeri vesayet bence bitti. 'Sivil vesayet var' demek istemiyorum ama katılımcı demokrasinin kurumları daha tam olarak oturmuş değil.

Terör, beynine beynine vurularak çözülmüş olsaydı Türkiye 30 senedir bu noktada olmazdı... Terör örgütü, 'Sıkıyönetim ilan edilsin, OHAL geri gelsin' istiyor. Türkiye'yi buraya doğru itmeye çalışıyor. Bu demokrasiyi ve yeni anayasayı sekteye uğratacak bir durum. Bu tuzağa düşülmemesi gerekir..."

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/110159511015957

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sen düşünmeye devam et hanımefendi... - sevioktav

  Kesin biryerlerden duyum aldı,çark fırıl fırıl maşallah...

  740 TL. ASGARİ ÜCRET TÜSİAD'IN BÜTÜN MUHALEFETİNİ ALIR...:) - Sedat Gürsel

  TÜSİAD ayda 740 TL.'ye adam çalıştırma olanağı sağladığı için Recep Bey'i omuzlarında taşır, gerisi de teferruattır. Bir dargın, bir barışık, TÜSİAD ve hükümet ilişkileri devam eder gider. Eğer şimdi iktidarda CHP olsaydı, meydanlar ayda 740 TL. ile geçinilir mi? diye isyan eden işçilerle dolardı... AKP iktidarında kimi korkudan, kimi bu dünyadan umudunu kesip, öbür dünyada cennet fırsatını kaçırmamak için sus pus olmuş bekliyorlar.

  Cark etmek - Ari Zerdüst

  Korkmadigini söylüyorsun ama duruma bakilirsa cark etmissin.Erdoganin istedigi her kesin kendisine göre konusmasidir.Sende öyle yapiyorsun.Dogan grubunun basina geleni unutmus degilsin.

  korku filmi gibi - kaamos

  başbakanı gördüğünde arkana bakmadan kaçmanı tavsiye ederim. 28 şubata adın karıştıysa bittiğinin resmidir. yine de bir avantajınız var. özel sektör olduğunuz için hükümet karşınızda el pençe divan duruyor. tüsiad hala güçlü olmalı ki yargı bunlara daha dokunmadı. gücünü ve etkisini kaybettiği anda suçlamalar birbiri ardına gelecektir.

  korku - sakar47

  korkulacak ne var ki torbası ve terazisi temiz olursa

  YÜREKLİ KADIN - tayron

  Boyner ailesi siyasete ilk adımını attığında Gaziantep'e geldi.Fuar içerisindeki salonda birifing verdi.Sayın Abdülkadir Konukoğlu ve eşi Ümit Hanım ve eşi ile ayni masada oturmuştuk.Cem bey heyacanlıydı.Söylemlerini not aldım.Toplantı sonrası uzun bir görüşmemiz oldu.Cem bey siyasetten çabuk sıkıldı.Bıraktı. Ümit Hanım cesur yürek.Erkeklerden daha yürekli.İnsanların başkalrından korkmasının nedeni,kendilerini eksik görmeleridir.Sayın Başbakan 'ın siyaset arenasında çaplı siyasetçi yok.Bu nedenle Başbakan ne söylese:Bakan ve Vekilleri eyvallah diyor.Muhalefette çaplı siyasetçi yok.Meydan boş.Bu nedenle Ümit hanım ülkemiz için şans olabilir.Ama eşi gibi yılmamak ve rahmetli Ecevit gibi eğilmemek koşuluyla.Saygılarımla.

  Ben de sn başbakandan korkmuyorum. - dribrahimdilek

  Ben de başbakandan korkmuyorum. Son ekonomik krizde dünyada bankalar ve ekonomi sıkıntıya düşdüğünde başbakan ''teğet gececek'' derken bir banka 1 gecede 1500 beyaz yakalıyı işten çıkarırsa ; yıl sonunda tüm dünya ekonomisi ve bankaları küçülürken (ve ülkemiz ekonomisi %5 den fazla büyürken) bu banka türkiyenin en çok kar eden ve büyüyen 2. bankası oluyorsa ve bu banka TÜSİAD üyesi bir ailenin yönetimindeyse; TÜSİAD'dan korkuyorum. İçlerindeki ''Ekonomik tetikçileri '' temizlemeliler.