Umre ziyareti de fırsat sitelerinde

Haber: NEŞE KARANFİL / Arşivi

ANKARA - Umre ziyareti de artık ‘fırsat’ ürünleri içine girdi. Yakala.co, şehirfirsatı.com, grupanya.com gibi internet siteleri günlük olarak müşterilerine fırsat ürünleri sunuyor. Bu fırsatlarda yemek , kuaför gibi birçok hizmet daha ucuza satılıyor. Bu fırsatlar arasına son olarak umre ziyareti de girdi. Bir fırsat sitesinde, “Kutsal topraklarda ibadet edin” çağrısı ile umre turunun indirimli olarak satışa çıkarıldığı gündeme getirildi. Tura 10 litre zemzem suyu da dahil.
Bir fırsat sitesi; başlatılan kampanyayla hem 8 günlük hem de 21 günlük umre gezisi için indirimli satış yapıldığını duyurdu.
Bir tur şirketinin yaptığı umre ziyareti fırsatı için tanıtımda, “Kutsal topraklarda ibadet edin. Rehberler ve din adamları eşliğinde, Hz. Muhammed’in yürüdüğü yollardan yürüyerek mutemir (yarı hacı) olun. Lüks ya da ekonomik otelde konaklamalı 2 farklı seçenekle, turunuza 10 litre zemzem suyu da dahil!” denildi. 

Tur programında ne var
Tur programında Medine ve Mekke’de kutsal ziyaret yerlerini gezmek yer alıyor. Ravzayı Mutahhara’da bulunan Hz.Peygamber’in, Hz.Ebubekir’in, Hz.Ömer’in kabirlerini ziyaret, büyük sahabelerin bulunduğu Cenneti Baki’nin ziyareti, Mekke’de Sevr Dağı, Arafat, Mina, Nurdağı gibi kutsal yerlerin ziyareti bulunuyor.
Son yıllarda sayısı hızla artan fırsat siteleri şirketlerle anlaşarak normal satış fiyatının altında satış yapıyor. Bir fırsat şirketi diyelim ki bir yemek şirketi ile anlaşıyor. Porsiyonu 8 lira olan bir köfte için kampanyayı ‘iki porsiyon 8 lira’ şeklinde satışa sunuyor. Fırsat şirketi satıştan komisyon alıyor, yemek şirketi de daha fazla satış yapıyor. Yemek şirketi geleceğe yönelik de satış yaptığı için kazançlı çıkıyor.

bigPara.com

  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  Ankara

  ,

  Yemek

  ,

  Tur

  ,

  Fırsat

  ,

  Lüks

  ,

  lira

  ,

  hizmet