Unakıtan için şikâyet mektubu

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, teşvikli iller kapsamında Türkiye'de en çok yatırım alan...

SİVAS - Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, teşvikli iller kapsamında Türkiye'de en çok yatırım alan Sivas'ın Maliye Bakanlığı yüzünden 100 milyon YTL zarara uğradığını belirterek, Başbakan Tayyip Erdoğan'a şikâyet mektubu yolladı. Yıldırım, organize sanayi bölgesindeki kamulaştırma çalışmaları için gereken 1 milyon 600 bin YTL'lik ödeneğin Devlet Planlama Teşkilatı tarafından onaylanmasına rağmen, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın parayı göndermediğini vurguladı.
Yıldırım, Başbakan Erdoğan'a yolladığı mektupla, Maliye Bakanı Unakıtan'ı şikâyet etti. Organize sanayi bölgesi için ayrılan 1 milyon 600 bin YTL'lik ödeneğin gönderilmemesi nedeniyle, 100 milyon YTL'lik yatırımın yapılamadığını anlatan Yıldırım, mektubunda şu ifadelere yer verdi: "Söz konusu ödenek gönderilmiş olsaydı, istimlak bedelleri ödenecek ve yatırım için sırada bekleyen 32 girişimciye yer tahsisi yapılacaktı. Bu ilimiz ve ülke ekonomisi açısından büyük kayıp. Bizler uygulamaya konulan teşvik yasasını başarıyla yürütürken, Maliye Bakanlığımızın 1 milyon 600 bin YTL'lik ödeneği vermemesi, yatırım için sırada bekleyen yerli ve yabancı girişimcilerin ilimize yapacağı 100 milyon YTL'lik yatırımın yapılmasına engel olmuştur."