Unakıtan'dan 96 sayfalık savunma

Hakkındaki birçok iddia nedeniyle Türkiye'nin gündeminden uzun süre düşmeyen, sert eleştirilerle karşılaşan, bu kapsamda CHP'nin üç gensoru önergesine de maruz kalan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan...

ANKARA - Hakkındaki birçok iddia nedeniyle Türkiye'nin gündeminden uzun süre düşmeyen, sert eleştirilerle karşılaşan, bu kapsamda CHP'nin üç gensoru önergesine de maruz kalan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, tartışmalar durulmasına karşın kendisini savunmada hiç hız kesmedi. AKP'nin Kızılcahamam kampında milletvekillerine dağıttığı 'Hakkımdaki haksız, yersiz, gerçeklerle bağdaşmayan ve maksatlı iddialar ve gerçekler' başlıklı kitapçığı yeni yanıtlarla 96 sayfaya çıkaran Unakıtan, kendisi ve çocukları hakkındaki yolsuzluk iddialarına karşı savunma yaptı.
Kitapçığa önsöz yazan ve AKP'li milletvekillerine gönderen Unakıtan, "Yalanları suratlarına çarpılmıştır. Ancak malum medya bu açıklamalarımızı ya hiç yazmamış ya da işine geldiği gibi yazmıştır. Temiz toplum, temiz siyaset adına bu karalama kampanyasını kınıyorum. Partimizin her mensubunun da benimle aynı duyguları paylaştığını biliyorum" dedi.