Ünal Aysal hisse almamakta haklıymış

Ünal Aysal hisse almamakta haklıymış
Ünal Aysal hisse almamakta haklıymış

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, dün Hürriyet gazetesine yaptığı açıklamada, ne kendisinin ne de ailesinin etik olarak hisse senedi almadığını belirtirken, taraftarlık duygusu ile hisse senedi alan yatırımcı ise şok üstüne şoka uğruyor. Galatasaray Sportif A.Ş. 18 Haziran’da yaptığı yüzde 400 oranındaki bedelli sermaye artırımının üzerinden 3 ay geçmeden yeni bir bedelli sermaye arttırım kararı aldı. Galatasaray Sportif A.Ş 13 milyon 940 bin lira olan sermayenin yüzde 300 oranında bedelli arttırarak 55 milyon 761 bin liraya yükseltecek. Sermaye arttırımında 1 lira olan beher hisse için rüçhan hakkı kullanım bedeli 10 lira olacak. Galatasaray hisseleri dün yüzde 13 değer kaybederek 48.3 liraya indi. Şirketin değeri 100 milyon TL azaldı. Galatasaray, haziran ayındaki sermaye arttırımı ile şirkete 277 milyon lira nakit girişi sağladı.
Bu paranın yaklaşık 125 milyon lirası yatırımcılardan sağlandı. Son alınan kararla da şirkete sağlanacak olan 110 milyon liralık kaynağın yaklaşık 50 milyon lirası yine yatırımcılardan elde edilecek.
345 milyon TL topladı
Galatasaray iki bedelli sermaye arttırımı ile yatırımcılardan 175 milyon lira civarında kaynak temin etmiş olacak. Galatasaray Spor Kulübü ayrıca, borsada 772 bin 456 adet hisse satarak 168.8 milyon TL gelir elde etti. Yani Cimbom’un hisse satışı ve sermaye arttırımları ile yatırımcılardan elde ettiği kaynak yaklaşık 345 milyon TL oldu. Borsa Yatırımcıları Derneği Başkanı Ali Bahçuvan, futbol kulüplerinin halka açılmasına karşı olduklarını belirterek, “Spor kulüplerinin borsadan çıkması gerek. SPK nezdinde girişimde bulunsanız da daha sonra farklı olumsuzluklar çıkıyor” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/110038311003832

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  gazetecelik - sydbat

  gazetecelik haber vermekmidir haber yorumlamak mıdır bunu anlayamıyorum bu haberi yorumlayarak arkadaşın aklında su vardı herhalde siz aklı evveller borsa dan sundan bundan anlamazsınız ben size baslıkla ozetini cıkarayım diye dusundu herhalde ama ıcınde buyuk bir ıtham var dolandırıcılıkla suclamıssınız bence unal aysalı hıc hos olmamıs

  GS kısa vadede vur kaç şirketi değil ki... - Sydney_28

  Yapılan operasyon(lar),GS açısından doğru operasyonlardır,yatırımcıların uzun vadede kazanacakları şüphesiz.Kısa vadede vur kaç yapacaktım,nerden çıktı bu yahu diye hayıflananlar kusura bakmasınlar,GS hisseleri vur kaç hissesi değil!Yazıyı anlamakta da güçlük çektim,ne demek taraftarlık duygusuyla hisse alımı,para bu para leblebi tanesi değil,riski var,getirisi var ama koca isterim şimdi isterim tarzı alıcının harcı değil tabi!GS elindeki tüm imkanlarıyla,nakit sorunun oluşturduğu kredi geri ödemesinden tutun da,yıllık sportif faaliyetlerini finanse edebilmek için hertürlü yasal(altını çizerek söylüyorum,yasal)finansal operasyonu gerçekleştirebilir.Neyin neden yapıldığı ortada.Merak eden,üstelikte hadi yazıdaki terimle,tarftarlık duygusuyla hareket eden borsa oyuncuları müsterih olsunlar,madem taraftarlık duyguları sözkonu,herşey GS için.Sabırlı olunması gereken hisselere sahip olduklarının bilincinde olsun herkes.