Unicredit, Koç Finans hisselerini iştiraki Bank Austria'ya devrediyor

Koç Grubu ile Yapı Kredi Bankası'nı bünyesinde bulunduran Koç Finansal Hizmetler'in yüzde 50 ortağı olan İtalyan bankacılık grubu Unicredit, bu hisseleri iştiraklerinden Bank Austria Creditanstalt'a devir hazırlığında olduğunu duyurdu.

ROMA - Koç Grubu ile Yapı Kredi Bankası'nı bünyesinde bulunduran Koç Finansal Hizmetler'in yüzde 50 ortağı olan İtalyan bankacılık grubu Unicredit, bu hisseleri iştiraklerinden Bank Austria Creditanstalt'a devir hazırlığında olduğunu duyurdu.
2003 yılının nisan ayında Koç Finansal Hizmetler'in yüzde 50 hissesini satın alan ve Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç ile hisse satış anlaşmasına imza atan Unicredit'in Murahhas Azası Alessandro Profumo, konuya ilişkin görüşmelerin halen sürdüğünü de belirtti.
Profumo, İtalyan haber ajansı ANSA'ya verdiği demeçte, "Koç grubu ile görüşmelerimiz sürüyor. Unicredit'in hisselerini Bank Austria'ya devretmek istiyoruz. Bunu yapabileceğimiz inancındayım" dedi.
Koç yetkilileri BA-CA'nın da Unicredit bünyesinde bulunduğu belirterek şunları söyledi:
'İtalyanlar Koç Finansal hisselerini bu bankaya devir niyetleri olduğunu söylemişlerdi. Ancak henüz kesin bir karara varmadılar. Bu aynı gruptaki bir şirkete hisse devri operasyonudur. Bizim açımızdan da hiçbir değişiklik getirmeyecektir. (aa, Radikal)